کد خبر: ۴۲۰۶۰
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱

بورس آتی ارز منوط به بانک مرکزی است
رئیس سازمان بورس :

بورس آتی ارز منوط به بانک مرکزی است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره احتمال راه اندازی بازار آتی ارز تا پایان امسال، گفت: اجرای این طرح به سیاست های ارزی بانک مرکزی بستگی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس شاپور محمدی درباره راه اندازی بازار مشتقه ارز به ایرنا گفت: برای راه اندازی بازار آتی ارز، آمادگی داریم اما بدلیل اینکه براساس قانون، مسئول سیاست گذاری ارزی در کشور، بانک مرکزی است، هر زمانی اعلام آمادگی کند، این بازار راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه مجوز شورای عالی بورس برای راه اندازی این بازار را داریم، افزود: منتظر اعلام بانک مرکزی هستیم.

حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا پیش تر از احتمال راه اندازی بورس آتی ارز تا پایان امسال خبر داده و گفته بود: بازار آتی ارز، در صورت تک نرخی شدن ارز تا پایان امسال راه اندازی می شود. ایجاد بازار آتی ارز، با پوشش دادن ریسک نوسانات ارز، ابزاری سودمند برای اطمینان بخشی به سرمایه گذاران است.

وی گفته بود: گاهی برخی به این دلیل با ایجاد بازار مشتقه ارز مخالفت می کنند و تصور دارند که قرار است معاملات فیزیکی ارز در بورس انجام شود اما اینگونه نیست و بازار مشتقه ایجاد می شود. بازار مشتقه اطمینانی فراهم می کند برای سرمایه گذاری خارجی و افرادی که تجهیزاتی را به صورت ارزی خریداری کرده اند تا بتوانند در آینده منابع ارزی خود را با خیال راحت تامین کنند. با وجود اینکه بازار مشتقه ارزی، پنج درصد از بازار ارزی دنیا را تشکیل می دهد، اما برای سرمایه گذاران اطمینان بخش است زیرا بازاری برای پوشش دادن ریسک سرمایه گذاری به شمار می رود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ