کد خبر: ۴۳۳۶۴
۱۱:۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

سایپا آماده بازگشت به بورس شد اما دو روز دیگر بسته می شود
بعد از 70 روز غیبت و بدون محدودیت نوسان قیمت:

سایپا آماده بازگشت به بورس شد اما دو روز دیگر بسته می شود

با انتشار اطلاعیه بازگشایی نماد سایپا، این شرکت بزرگ بورسی بعد از حدود ۷۰ روز ، امروز بدون محدودیت نوسان قیمت وارد چرخه معاملات بازار سهام شد اما دو روز دیگر دوباره بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی توقف نماد شرکت سایپا از دوم آبان و طولانی شدن این رویداد، مدیران این شرکت هفته پیش ضمن ارایه آمار تولید و فروش ، اقدام به ارایه گزارش حسابرسی شده عملکرد 6 ماهه کردند و منتظر بازگشایی نماد شدند. سپس سازمان بورس مواضعی را اعلام کرد.

به این ترتیب ، مدیر عملیات بازار شرکت بورس با انتشار اطلاعیه ایی اعلام کرد: نماد معاملاتی شرکت ایرانی تولید اتومبیل(سایپا)با توجه به ارائه اطلاعیه شفاف سازی، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد.

این درحالی است که نماد "خساپا" دو روز دیگر به دلیل برگزاری مجمع فوق العاده ساعت 16 پنج شنبه 16 دی (برای انتخاب هیات مدیره ) بسته می شود.

از سوی دیگر برخی فعالان معتقدند با توجه به عدم رویدادی خاص در شرکت سایپا، نباید نماد این شرکت امروز بدون محدودیت نوسان باز شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» مسعود | ساعت ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
1
0
پاسخ
از اینکه شرکت ها رو به سمت شفافیت بیشتر و جلوگیری از سفته بازی در سهام های دارای مشکل اساسی سوق داده میشه برای آینده بازار سهام پیام آور خیلی عالی محسوب میشود ولی در آخر که شاخص منفی 184 به مثبت 73 واحد تغییر یافت به دور از قاعده و استراتژی کلی سازمان محترم بورس نشان داده می شود ! چرا که بعد تحلیلی بازار را به شدت ضعیف و مبهم می نماید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ