کد خبر: ۴۳۴۱۵
۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵

نامه رئیس هیات مدیره کنتورسازی به سهامداران: ۶ نکته در مورد قرارداد+۳ تقاضا
بورس پرس منتشر می کند:

نامه رئیس هیات مدیره کنتورسازی به سهامداران: ۶ نکته در مورد قرارداد+۳ تقاضا

رئیس هیات مدیره کنتورسازی در نامه ایی به سهامداران ضمن طرح ۶ نکته در مورد قرارداد صندوقهای فروشگاهی و ناراحتی عمیق و ۳ تقاضا، اعلام کرد آن قرارداد به قوت خود باقی بوده و ادعاهای مطرح شده در خصوص لغو قرارداد درست نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی نماد کنتورسازی از 13 شهریور به دلیل ابهام در ارائه اطلاعات و طرح مسائلی، بسته شده و موضوع حضور در پروژه صندوق های فروشگاهی جهت بهره‌برداری اصناف با حواشی همراه شده و سازمان بورس پیگیر این مسئله است که سید احمد علی عاملی رئیس هیات مدیره این شرکت در نامه ایی به سهامداران ، مواردی را اعلام کرد.

وی در این نامه که به بورس پرس ارسال شده ، ضمن طرح 6 نکته در مورد قرارداد فروش صندوق های فروشگاهی و ناراحتی عمیق بابت وقایع پیش امده و دفاع از حقوق و مصالح سهامداران ، عنوان داشته قرارداد شرکت کنتورسازی با شرکت باران هم چنان به قوت خود باقی است و ادعاهای مطرح شده در خصوص لغو قرارداد، درست نیست.

همچنین از سهامداران "آکنتور" سه تقاضا شامل رعایت اخلاق و انصاف اظهارنظرها و قضاوت ها ، تمرکز و صرف انرژی بر اجرا و عمل به قرارداد و مقابله با مانع تراشانی که جو منفی و نامناسب ای ایجاد می کنند ، است.

متن نامه این مقام مسئول به سهامداران به شرح زیر است:

سهامداران محترم شرکت کنتورسازی ایران

با سلام و احترام

چنان که مستحضرید انعقاد قرارداد فروش صندوق های فروشگاهی جهت بهره برداری اصناف کشور توسط شرکت کنتورسازی در تاریخ 10 دی 1394 و اتفاقات بعدی آن به واسطه تاثیر بر معاملات سهام شرکت موجب بروز نگرانی و دلمشغولی برای سهامداران عزیز شد.

لذا مدیران شرکت با احترام به دغدغه های ایشان و روشن ترشدن شرایط کنونی، توجه سهامداران گرامی را به موارد ذیل جلب می نماید:

‎1. اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت ضمن تشکر از صبر و حوصله سهامداران، ناراحتی عمیق خود را بابت وقایع پیش امده ابراز و خود را همراه و همدل با سهامداران عزیز می دانند و تمام تلاش خود را برای بازگشت این قطار به ریل و ایجاد آرامش خاطر برای سهامداران به کار بسته اند و خود را متعهد و موظف می دانند که در هر شرایطی از حقوق و مصالح سهامداران شرکت حفاظت و حمایت کنند.

‎2. اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت برای پیگیری موضوع، جلسات متعددی با مراجع قضایی، مدیران محترم سازمان بورس و اوراق بهادارو سایر نهادهای ذیصلاح برگزار کرده اند و اجماع کلی بر احقاق حقوق سهامداران شرکت کنتورسازی قرار گرفته و از کلیه ظرفیت های قانونی برای تحقق این امر استفاده شده است.

‎3. سازمان بورس و اوراق بهادار به طور جدی بر پیشرفت فرایند طراحی شده نظارت دارد و کلیه اقدامات و مذاکرات با هماهنگی و اطلاع مراجع ذیصلاح و با هدف حفظ حقوق و ایجاد مطلوبیت برای سهامداران عزیز انجام شده است که پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده است و در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.

‎4. قرارداد شرکت کنتورسازی با شرکت باران هم چنان به قوت خود باقی است و ادعاهای مطرح شده در خصوص لغو قرارداد مقرون به صحت نمی باشد زیرا هیچ مرجع قضایی یا نهاد نظارتی حکم یا دستوری مبنی بر لغو یا ابطال قرارداد صادر نکرده است و بدیهی است که فسخ یا ابطال قرارداد صرفاً فیمابین اطراف آن و با رعایت تشریفات قانونی امکان پذیر می باشد.

‎5. وزارت صنایع رویکرد بسیار مثبتی در خصوص این موضوع دارد و در نتیجه جلسات مکرر با مسئولان محترم این وزارتخانه و تعامل و تدبیر ایشان،  آیین نامه اجرایی قانون مرتبط با موضوع این قرارداد در کمیسیون اقتصادی هیات دولت تصویب و طبق اطلاعات واصله به زودی در هیات دولت مورد بررسی نهایی قرار خواهد گرفت که تصویب آن هرگونه بهانه و دستاویز برای ممانعت از اجرای قانون و عملیاتی شدن قرارداد را سلب خواهد کرد.

‎6. هم چنین استعلام ها و مکاتبات رسمی مربوط به شناسایی تولید کنندگان این تجهیزات در کشورکه دارای پروانه و مجوز هستند انجام شده است و به طور مشخص شرکت کنتورسازی بالاترین و بیشترین ظرفیت تولید در کشور را دارد که امتیاز بسیارمهمی در اجرای این پروژه محسوب می شود.

لذا در پایان از سهامداران عزیز تقاضا دارد :

اولاً؛ در تمامی اظهارنظرها و قضاوت های خود به ویژه در فضای مجازی رعایت اخلاق و انصاف را بنمایند و از پیش داوری و متهم کردن اشخاصی که تحت هر عنوان مسئولیت هایی در سازمان بورس و اوراق بهادار، اتاق اصناف ایران و سایر مراجع دارند خودداری فرمایند تا خدای ناکرده مسئولیت های قانونی متوجه ایشان نگردد.

ثانیاً؛ تمرکز و انرژی خود را بر اجرا و عمل به قرارداد قرار دهند و از هرگونه اقدامی که باعث تاخیر یا ایجاد مانع در این مسیر شود خودداری کنند و اجازه مانع تراشی و ایجاد اخلال  را در مسیری که سازمان بورس و سایر مراجع برای حفاظت از حقوق سهامداران محترم طراحی کرده اند از حاشیه سازان سلب نمایند.

ثالثاً؛ تحت هیچ عنوان اجازه ندهند که مانع تراشان و اشخاصی که به واسطه این قرارداد و حضور شرکت کنتورسازی منافعشان به خطر افتاده  یا اغراض شخصی دارند ، به نام سهامداران عزیز و به کام دیگران اقداماتی انجام دهند که جو منفی و نامناسب ایجاد شود سرعت فرایندهای طراحی شده را با کندی و مانع روبرو کند.

در پایان با اتکال به خداوند متعال و حمایت سهامداران محترم و استفاده از رهنمودهای مقام ناظر بازار سرمایه و هم چنین برخورد بسیار مثبت و مناسب مرجع قضایی که همگی در صدد احقاق حقوق حقه سهامداران عزیز بوده و هستند امیدواریم که در اسرع وقت خبرهای خوش در خصوص شرکت کنتورسازی ایران منتشر شود و البته همان طور که  هیات مدیره شرکت تمام توان خود را برای حل این مساله مصروف کرده است، دیگر ارکان موثر در قرارداد موضوع بحث و اجرای پروژه ملی تجهیز اصناف به صندوق های فروشگاهی با نگاه مثبت و فراشخصی، همکاری و همراهی در تغییر شرایط ایجاد شده داشته باشند و با سعه صدر و مسئولیت پذیری اجازه ندهند که در شرایط حساس کشور عده ای با استفاده از این اتفاقات آب به آسیاب دشمن بریزند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» آخرش خود سهامدار رو متهم میکنید؟؟جالبه!!! | ساعت ۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
21
0
پاسخ
سلام اقای عاملی، سازمان، اتاق اصناف، حسابرس، معاونت حقوقی و .......
آخرش خود سهامدار رو متهم میکنید؟؟جالبه!!! ..... با مردم بازی میکنید!!!
آخه خوش انصاف اون زمانی هی تند تند اطلاعیه برگزاری مجمع و بعدش لغو میدادی، چرا مردم رو سرکار میزاشتی؟؟؟ اون بدهی که با بانک، صاف کردی مگر توی قیمت بالا سهام رو نفروختی و تسویه نکردی؟؟؟ مگه اتاق اصناف، اطلاعیه لغو نداده؟؟؟ پس چرا مستقیما به این اشاره نمیکنی؟؟؟ فقط میگی به شایعه توجه نکنید!!!
آخه خوش انصاف، وقتی حقوق کارگرات رو نداری بدی چرا سهامدارها رو سرکار میزاری؟؟؟ چرا این مسئله رو افشا نکردی که سازمان روی هوا ازت تعهد گرفت که سود 94 رو محقق کنی؟؟؟ چرا وقتی چیزی که وجود ندارد رو به حسابرس نشون دادی تا حسابها رو تایید کند؟؟؟ ....
انصاف و اخلاق وقتی خوبه که انسان خودش شرافت خودش رو نگه دارد...اون وقت انتظار داشته باش که دیگران، رعایت کنند...
مسئله دیگه اینکه سهامدارها صاحب حق هستند نه شما!!! انگار گویی ما دزدی کردیم که متهم میشویم...

پاسخ:
» علي | ساعت ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
7
2
پاسخ
1-وضعيت موجود ناشي از عملكرد غلط و اشتباه مديران كنتورسازي مي باشد و سهامداران براي برون رفت از اين وضعيت بجز صبر، چاره اي جز پيگيري از مجاري قانوني ندارند و به اميد عملكرد هيات مديره نخواهند ماند.
2- سهامداراني كه براساس گزارشات و سخنان مديران شركت كنتور سازي تمام سرمايه خود را اقدام به خريد سهم كردند انتظار نداشتند كه مديران آن شركت اخلاق و انصاف را رعايت نكنند و با تباني و انتشار گزارشات دروغ ، بخواهند سرمايه آنان را بدزدند ، بنابراين مديران شركت بايد در قبال مسئوليت هاي قانوني و عملكرد نادرست خود در مراجع قانوني پاسخگو باشند.
3- وظيفه سهامداران تجزيه و تحليل گزارشات و خريد سهام بر اساس تحليل بود و وظيفه شركت اجرا و عمل به قرارداد ، اما اكنون گويي وظايف برعكس شده و شركت انتظار دارد سهامداران تمركز خود را بر اجرا و عمل به قرار داد قرار دهند و حتما مديران نيز بايد از دور نظاره گر باشند.
4- مديران شركت مطمئن باشند كه سهامداران هدفي جز محافظت از سرمايه اي كه حاصل دسترنج چندين سال آنهاست ندارند و اجازه نخواهند داد اشخاصي كه شايستگي مديريت شركتهايي همچون كنتور سازي ايران را ندارند سرمايه آنها را با وعده هاي كاغذي و دروغهاي رنگي به يغما برند و اجراي قرارداد يا ممانعت از آن ربطي به سهامداران ندارد و نخواهد داشت.
و من الله التوفيق
» مسعود | ساعت ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
2
0
پاسخ
با خوندن این مطالب یاد مثلی افتادم که زیاد بی ربط به ماجرا هم نیست : یک کسی سنگی رو توی چاه میندازه که هزار نفر عاقل هم عاجز از راه حل می مانند ...
» ناشناس | ساعت ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
4
0
پاسخ
وقتي به ظرفيت قانوني اشاره ميكنند يعني همه سر كاريد!
» ناشناس | ساعت ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
1
0
پاسخ
یه مصاحبه با مسئولان بورس داشته باشید و نظرشون را در مورد معاملات ورناح بپرسید .. سپاس
» ناشناس | ساعت ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
0
0
پاسخ
ضرب المثلی است که میگوید پوست خرسی را که شکار نکرده ای نفروش!!!!!!حال باید مدیران ومتولیان شرکت باید جسارت وتدبیر کافی داشته باشند و اشتباه خودرا جبران کنند و بتوانند خرس را شکار کنندو سهامدار خرد که ضرر وزیان کرده وهستی خودرا برباد داده اند وارد میدان نکنند وخودتماشاچی باشند .
» آخرش خود سهامدار رو متهم میکنید؟؟جالبه!!! | ساعت ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
0
0
پاسخ
رفتیم سرموقع مقرر رفتیم پیش بارپرس، میگه برید یه ماه دیگه بیاید....جالبه!!! ...

پاسخ:
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ