کد خبر: ۴۳۴۴۷
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

رکورد صادرات نفت ایران به چین در سال ۲۰۱۷ شکسته می شود
رویترز:

رکورد صادرات نفت ایران به چین در سال ۲۰۱۷ شکسته می شود

رویترز از قول منابع آگاه اعلام کرد در سالا 2017 واردات نفت چین از ایران ممکن است به ارقام بی سابقه ایی برسد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، منابع صنعتی و تجاری آگاه گفتند، واردات نفت چین از ایران امسال ممکن است به ارقامی بی سابقه برسد، زیرا شرکت های نفتی دولتی چین از طریق سرمایه گذاری های بالادستی نفت بیشتری از ایران وارد خواهند کرد و قراردادهای فعلی تامین نفت از این کشور را تمدید خواهند کرد.

4 منبع آگاه برآورد کردند شرکت های چینی در هر یک از بازه های سه ماهه  امسال بین 3 تا 4 میلیون بشکه بیشتر از ایران نفت وارد می کنند. این رقم حدود 5 تا 7 درصد بیشتر از روزانه 620 هزار بشکه نفتی خواهد بود که در 11 ماهه نخست سال 2016، از ایران به چین صادر شده است.

تقاضای چین برای واردات نفت احتمالا امسال به ارقام بالایی خواهد رسید، زیرا پالایشگاه های دولتی این کشور قرار است واحدهای جدیدی را به بهره برداری برسانند. همچنین پکن به پالایشگاه های مستقل بیشتری اجازه داده تا نفت وارد کنند. بدین ترتیب پیش بینی می شود که چین در سال 2017 همچنان یکی از عوامل اصلی رشد تقاضای جهانی نفت باقی بماند.

به علاوه، به گفته این منابع، انتظار می رود شرکت ملی نفت چین و شرکت سینوپک امسال نفت بیشتری از میادینی که قرار است در ایران توسعه دهند، تولید کنند.

بر اساس بیانیه ای که از سوی شرکت سینو پک منتشر شده، این شرکت در مورد مسائل عملیاتی اظهارنظر نمی کند. شرکت ملی نفت چین و شرکت ملی نفت ایران نیز به درخواست ها برای اظهارنظر در این زمینه پاسخ نداده اند.

یک منبع عالی رتبه تجاری برآورد کرد که شرکت سینوپک در هر یک از بازه های سه ماهه سال جاری حدود 4 میلیون بشکه نفت از میدان یادـوران وارد کند.

یک منبع تجاری دیگر نیز گفت: پس از اولین محموله های نفتی ارسال شده در اکتبر سال گذشته، انتظار می رود شرکت ملی نفت چین در هر بازه سه ماهه، به طور متوسط حدود 3 میلیون بشکه نفت از آزادگان شمالی وارد کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ