کد خبر: ۴۳۴۷۸
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

نظر رئیس شورای رقابت درباره فروش مدل های ۹۶خودرو / اختلاف قیمت طبیعی است

نظر رئیس شورای رقابت درباره فروش مدل های ۹۶خودرو / اختلاف قیمت طبیعی است

رئیس شورای رقابت با اشاره به طبیعی بودن اختلاف قیمت خودروهای مدل 95 با 96 و عدم ورود به قیمت گذاری خودروهای وارداتی، گفت: فروش قطعی مدل های ۹۶ طبق دستورالعمل است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس رضا شیوا با اشاره به اینکه شورای رقابت فقط در مورد قیمت و بازار خودروهایی که مشمول دستور العمل قیمت گذاری باشند ورود پیدا می‌کند به تسنیم گفت: بررسی تغییرات قیمتی سایر خودروها از جمله وارداتی ها با شورای رقابت نیست و در این زمینه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت صنعت باید اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه خودروسازان به هیچ عنوان امکان افزایش قیمت محصولات را ندارند، افزود: شاخص های دستور العمل قیمت گذاری خودرو اردیبهشت 96 بررسی و در نهایت قیمت های جدید را اعلام می کنیم اما تا آن تاریخ هیچ خودروسازی اجازه افزایش قیمت خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت گذاری را ندارد.

رئیس شورای رقابت با اشاره به پیش فروش خودروهای مدل 96 توسط شرکت‌های خودروساز، گفت: فهرست ارسالی خودروسازان در فروش قطعی مدل های 96 مطابق دستور العمل شورای رقابت است. اما در فروش های بلند مدت با محاسبه نرخ سود و قیمت روز خودرو فروش ها انجام می‌شود. به نحوی که ممکن است تا زمان تحویل خودرو قیمت ها با تغییراتی همراه شود.

شیوا با بیان اینکه اختلاف قیمت خودروهای مدل 95 با 96 در بازار طبیعی است، گفت: این امر به معنی حاشیه بازار نیست البته شورا وضعیت بازار خودرو را به صورت جدی بررسی و با هرگونه تخلف برخورد لازم را انجام خواهد داد. 

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ