کد خبر: ۴۳۵۰۴
۰:۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱

روند شاخص بورس تا پایان سال مثبت است
یک کارگزار در گفت و گو با بورس پرس:

روند شاخص بورس تا پایان سال مثبت است

عضو هیأت مدیره کارگزاری اقتصاد بیدار گفت: به نظر می رسد روند شاخص تا پایان سال مثبت خواهد شد و تغییر پایه پول بر صنایع حاضر در بورس تأثیر نگذارد.

محمدرضا قنبری در گفت و گو با بورس پرس، به آثار نوسان دلار اشاره کرد و گفت: در صورت افزایش نرخ دلار و قیمت های جهانی بازارهای کالایی و ارائه بودجه شرکت ها برای سال آینده ، انتظار می رود شاخص بورس روند رو به رشد مثبتی را طی کند.

وی ادامه داد: در اکثر گروه ها و صنایع حاضر در بورس تأثیرات مثبت ناشی از افزایش نرخ دلار را شاهد خواهیم بود. بجز در مواردی که ممکن است تراز ارزی شرکت و خصوصا بانک ها منفی باشد، اما این منفعت شامل همه شرکت ها و صنایع نخواهد بود مسلما شرکت های ارزبر که مواد اولیه خود را از خارج کشور تهیه می کنند متحمل ضرر خواهند بود اما در مقابل شرکت هایی که صادرات انجام می دهند و ارز آورند از این موضوع منتفع می شوند.

این مقام مسئول با اشاره به تغییر پایه پول کشور افزود: به طور کلی این تغییر مثبت ارزیابی می شود و به نظر نمی رسد حذف یک صفر از واحد پول و یا گفتن تومان به جای ریال بر صنایع حاضر در بورس تأثیر معناداری داشته باشد.

قنبری ادامه داد: به نظر می رسد تا پایان سال، صنایعی که صادرات انجام می دهند از ظرفیت رشد مناسب تری نسبت به سایر صنایع و شرکت های حاضر در بورس برخوردار باشند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ