کد خبر: ۴۳۵۳۷
۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰

جزییات دومین عرضه اولیه به روش جدید مشخص شد/ زمان واگذاری مبهم
با اعلام سهمیه، محدوده قیمتی و ارزشگذاری به ۴ روش:

جزییات دومین عرضه اولیه به روش جدید مشخص شد/ زمان واگذاری مبهم

زمان عرضه اولیه ریل سیر کوثر به روش ثبت سفارش مشخص شد ولی به دلیل تعطیلی سه شنبه، در موعد دیگر انجام خواهد شد. دراین میان سهمیه هر سهامدار، محدوده قیمتی و ارزشگذاری کارگزار به ۴ روش تغییری نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از عرضه اولیه نخستین شرکت به روش ثبت سفارش که دیروز با شرکت فرابورسی پاکدیس انجام شد، شرکت فرابورس زمان و شرایط دومین عرضه به روش جدید را سه شنبه 21 دی اعلام کرده اما با توجه به درگذشت ناگهانی آیت الله رفسنجانی و اعلام تعطیلی روز سه شنبه ، این تصمیم به زمان دیگری موکول خواهد شد.

براساس این گزارش، با این اوصاف با نهایی شدن این برنامه ، قرار است 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم "حسیر" معادل 10 درصد در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

در این واگذاری ، حداکثر سهام قایل خرید برای هر فرد حقیقی و حقوقی 1000 سهم با دامنه خرید 190 تا 209 تومانی هر سهم تعیین شده و مانند عرضه اولیه "غدیس" زمان ثبت سفارش با پیغام ناظر در روز عرضه ( احتمالا" بین ساعت 10 تا 12 ) تعیین خواهد شد.

شرکت ریل سیر کوثر سود هر سهم سال مالی جاری را با سرمایه اسمی بیش از 47 میلیارد تومانی، 157 ریال پیش بینی کرده و اخیرا" از پوشش 75 درصدی سود در عملکرد 9 ماهه خبر داده است.

در ترکیب سهامداری "حسیر" ، 6 سهامدار حقیقی از جمله محمد هاشمی نماینده دوره های 6 و 7 مردم سیرجان و بردسیر (با مالکیت مستقیم و غیر مستقیم 22.4 درصدی و از طریق رضا و حسین هاشمی) حضور دارند و شرکت طلوع تجارت خلیج فارس با 16.8 درصد ، تنها سهامدار حقوقی آن است. دو خانواده عزت آبادی پور هم در مجموع 40.8 درصد و کریمی مکی آبادی با 20 درصد، سهام آن را در اختیار دارند.

براساس این گزارش، در این رابطه افسانه اروجی مدیر عملیات بازار و اعضا شرکت فرابورس، 10 نکته را به شرح زیر اعلام کرده است:

در این میان ، کارگزاری ارگ هومن که مشاور پذیرش و کارگزار عرضه کننده سهام این شرکت است، اقدام به ارزشگذاری هر سهم "حسیر" به 4 روش و در قالب جدول زیر کرده است:

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ابوالفضل | ساعت ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
0
0
پاسخ
با سلام، متوسط پی ایی گروه 8.8 است که قیمت آن حدود 1382 می شود، که در جدول اشتباها" پی ایی را 16 در نظر گرفته اند. و مبنای قیمت گذاری سارمان بورس قرار گرفته است. جای تامل است.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ