کد خبر: ۴۳۵۵۹
۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

ارزیابی قیمت مناسب هر سهم
یک کارگزاری اعلام کرد:

ارزیابی قیمت مناسب هر سهم "حسیر" در عرضه اولیه امروز

در پی عرضه اولیه امروز ۱۰ درصد سهام ریل سیر کوثر به روش ثبت سفارش ، یک کارگزاری قیمت مناسب هر سهم این شرکت فرابورسی را برآورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق برنامه اعلامی و با یک روز تاخیر ، امروز 10 درصد از سهام شرکت ریل سیر کوثر به عنوان دومین شرکت به روش ثبت سفارش در فرابورس عرضه اولیه می شود و طی آن 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم "حسیر" در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار خواهد شد.

در این واگذاری ، حداکثر سهام قایل خرید برای هر فرد حقیقی و حقوقی، 1000 سهم با دامنه خرید 190 تا 209 تومانی هر سهم تعیین شده و زمان ثبت سفارش با پیغام ناظر (احتمالا" بین ساعت 10 تا 12 ) خواهد بود.

این شرکت 47 میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی جاری را بیش از 47 میلیارد تومانی، 157 ریال پیش بینی کرده و اخیرا" از پوشش 75 درصدی سود در عملکرد 9 ماهه خبر داده است.

در میان درحالی کارگزار عرضه کننده این سهم اقدام به ارزشگذاری هر سهم به 4 روش و با 10 قیمت متفاوت ( از 192 تا 580 تومان) کرده که کارگزاری آبان نیز با اشاره به سابقه و حوزه فعالیت آن (خرید واگن های مسافری و باری از داخل و خارج کشور و استفاده از آن در ناوبری ریلی ) و ترکیب سهامداری اعلام کرد شرکت در بودجه 95 سود هر سهم خود را با 49 درصد افزایش نسبت به سال 94 به رقم 157 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده و در دوره 6 ماهه موفق به پوشش 66 درصد معادل 103 ریال شده است.

سهم بازار شرکت در سال 93 برابر با 2.5 درصد و در سال 94 برابر با 2.4 درصد بوده و شرکت قصد دارد در سال های آتی تعداد واگن های مسافربری خود را به 86 دستگاه و واگن های باری را به 584 دستگاه برساند. 

سهم راه آهن از بابت واگن های باری 51درصد و برای واگن های مسافری حدود 40 درصد است.ازین رو تغییرات نرخ حاشیه سود در آینده قابل توجه نخواهد بود.

گروه ریلی در بازار سرمایه سهمی 844 میلیارد تومانی دارد. در حال حاضر P/E گروه حمل و نقل در بورس 9 مرتبه بوده و میانگین وزنی P/E شرکت های حمل و نقل ریلی برابر با 17 مرتبه است.

با توجه به تعداد واگن های موجود و افزایش واگن ها در طی دو سال آینده به نظر می رسد قیمت هر سهم شرکت در محدوده 200 تومان ارزنده خواهد بود.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ