کد خبر: ۴۳۵۶۳
۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

اشتباه تایپی یا آمار واقعی

اشتباه تایپی یا آمار واقعی"شبریز"درکاهش ۸۳ درصدی سود؟/ سازمان درحال بررسی

در پی تعدیل منفی و سنگین ۸۳ درصدی سود پالایشگاه تبریز، برخی به اشتباه تایپی در آمار تولید بنزین و برخی دیگر به واقعی بودن اطلاعات معتقدند و سازمان بورس هم درحال بررسی این موضوع بوده و مدیران شرکت هم اطلاعات خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی توقف نماد پالایشگاه تبریز در روز دوشنبه و با انتشار گزارش عملکرد 6 ماهه (حسابرسی نشده) ، مشخص شد این شرکت 388 میلیارد تومانی برای هر سهم زیان شناسایی کرده و برنامه تعدیل منفی را در پیش گرفته است.

با انتشار اطلاعات جدید هم اعلام شد" شبریز" سود هر سهم را با کاهش سنگین 83 درصدی از 557 به 96 ریال رسیده و 13 ریال هم در نیمه اول سال محقق کرده است.

این آمار و ارقام در شرایطی موجب تعجب و نگرانی سهامداران این شرکت و دیگر همگروه ها شد که پالایشگاه تبریز در اولین پیش بینی سال مالی جاری با 180 درجه تغییر، به جای زیان 357 ریالی هر سهم در سال مالی قبل ، 557 ریال سود برای سال مالی جاری پیش بینی کرده بود.

براساس این گزارش، در این رابطه برخی از فعالان معتقدند این شرکت در گزارش منتشره ، دچار اشتباه تایپی در اعلام آمار تولید بنزین و شده و یک صفر از این آمار را انداخته است. اما گروه دیگری با توجه به تجربه گذشته و وضعیت مبهم سال های اخیر پالایشگاه ها بر این باورند ارقام اعلامی درست است.

با این همه پیگیری های بورس پرس نشان می دهد ، سازمان بورس به دلیل روند بسیار متفاوت پالایشگاه تبریز و خلاف دیگر پالایشگاه ها در حال بررسی اطلاعات شده است. 

مدیران این پالایشگاه تبریز نیز درحالی اصلاحیه ای با تغییرات جزئی و تکرار سود96 ریالی منتشر کرده اند که درصدند طی امروز یا روزهای آینده ، به درخواست سازمان بورس پاسخ دهند تا مشخص شود ایا گزارش ارایه شده دارای اشتباه تایپی است یا اینکه آمار منتشره واقعی و نهایی هستند.

با این اوصاف انتظار می رود نماد این شرکت بعد از ارایه گزارش جدید و احتمالا" توضیحات مدیران، طی روزهای آینده آماده بازگشایی شود.

در این میان پالایشگاه اصفهان هم سود هر سهم سال مالی اسفند جاری را 9 درصد کاهش از 291 به 266 ریال رسانده است.

انتهای پیام


 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» داود | ساعت ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
0
0
پاسخ
با سلام در گزارش شش ماهه صورت سود ز یان شپنا تعدیلات سنواتی از کجاآورده است خواهشمندم از کار شناسان علوم حسابداری دراین خصوص توضیح بدهند ...

پاسخ:
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ