کد خبر: ۴۶۲۷۷
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳

بورس کالا مکانی برای برقراری عدالت در اقتصاد

بورس کالا مکانی برای برقراری عدالت در اقتصاد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرط اولیه برقراری عدالت اقتصادی دریک جامعه، حذف انواع رانت های اقتصادی به طورکامل و فراهم آوردن امکان بهره مندی یکسان از فرصت های اولیه اقتصادی که این موضوع در بازار شفافی همچون بورس کالای ایران کاملا مشهود است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسن حسینی شاهرودی درباره نقش اساسی بورس کالا برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی به ایلنا گفت: این بازار مالی امکاناتی فراهم آورده تا تمامی حوزهای مهم اعم از کشاورزی، پتروشیمی، صنعتی و غیره ...که در اقتصاد کشور نقش ایفا می کنند، بر اساس قوانین موجود در بورس بتوانند در آن دادوستد کنند و از مزایای آن بهرمند شوند تا مسیر برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی هموارتر شود.

وی افزود:  شفاف سازی در قیمت و معاملات کالاها یک ضرورت انکار ناپذیر است چرا که  ارزش گذاری کالاهای داخلی و وارداتی به شیوه های غیرشفاف می تواند آثار زیانباری از جمله فرار مالیاتی، گسترش مفاسد اقتصادی و رقابت های ناسالم  را در پی داشته باشد بنابراین وجود چنین بازاری  به کاهش فساد و همچنین کاهش هزینه های بخش عمومی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

حسینی شاهرودی  با بیان اینکه در بورس کالا، فروشنده و خریدار و همچنین قیمت کالاها مشخص می شود و معاملات به صورت رسمی انجام می شود اظهارداشت: باید از ظرفیت های بورس کالا در بخش های مختلف بازار کالایی کشور استفاده کنیم تا از سوء استفاده هایی که به شکل های گوناگون در حال رخ دادن است، پیشگیری شود.

وی تاکید کرد: گسترش بازارهای مالی این امکان را ایجاد می کند تا نه تنها به شفاف سازی در قیمت ها و جلوگیری از فرار های مالیاتی و مفاسد اقتصادی دست یابیم بلکه در مسیر رسیدن به اقتصادی شفاف عدالت را نیز برقرار کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ