کد خبر: ۴۶۳۵۵
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

تسویه بزرگترین تأمین مالی بخش کشاورزی از بازار سرمایه
مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی:

تسویه بزرگترین تأمین مالی بخش کشاورزی از بازار سرمایه

مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی اعلام کرد اولین تجربه صندوق سرمایه گذاری در بازارگردانی و پذیره نویسی اوراق با درآمد ثابت موفق رقم خورد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین خزلی خرازی با بیان اینکه 2650 میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد گندم در 24 شهریور در بورس کالای ایران فروخته شد و دیروز سررسید این اوراق بود، به سنا گفت: خوشبختانه با تمهیداتی که دولت و بانک کشاورزی اندیشیدند، تمامی مبالغ اصل و سود این اوراق که سررسید آن 6 ماهه بود، به شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز و آماده تسویه شده است.

وی ادامه داد: به موجب تأمین مالی 2650 میلیارد تومانی بخش کشاورزی از بورس کالا، شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران به منظور خرید تضمینی گندم از کشاورزان، مبادرت به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد از طریق بورس کالای ایران کرد.

این مقام مسئول از شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به عنوان ناشر، کارگزاری بانک کشاورزی به عنوان مشاور عرضه، صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی به عنوان متعهد پذیره نویسی و بازارگردان نام برد و گفت: ضامن اصل و بازده اوراق در سررسید نیز دولت جمهوری اسلامی ایران و بانک کشاورزی بودند که هر دو به موقع به تعهدات خود عمل کرده و امروز (24 اسفند) تمامی وجوه بالغ بر 2915 میلیارد تومان (اصل و سود شش ماهه) بین دارندگان این اوراق توزیع خواهد شد.

خزلی خرازی افزود: صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی با ارزش دارای های 13 هزار 700 میلیارد تومان، اولین صندوق سرمایه گذاری است که با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و فرابورس ایران 14 درصد از کل اوراق بهادار منتشر شده در بازار سرمایه (از جمله اسناد خزانه ) را بازار گردانی می کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ