کد خبر: ۴۶۳۵۷
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

۳ اولویت بانک مرکزی در سال ۹۶

۳ اولویت بانک مرکزی در سال ۹۶

رییس کل بانک مرکزی گفت: اقدامات تکمیل سامانه های چکاوک و نسیم،راه اندازی سامانه جدید نظارتی بانک مرکزی و شفافیت در صورت های مالی بانک ها،سال آینده در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، ولی الله سیف در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در سال آینده سامانه های چکاوک و نسیم که از سال 94 راه اندازی شده بودند، کامل می شوند.از دیگر برنامه های بانک مرکزی سامانه نظارتی جدید این بانک است که برای نخستین بار راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: شفافیت در صورت های مالی بانک ها از دیگر اقدام هایی است که با توجه به اختیارات بانک مرکزی در دستور کار برنامه سال آینده آن قرار دارد.

بنابر این گزارش،بانک مرکزی بهمن ماه 94 صورت های مالی جدید بر مبنای IFRS را تهیه و به نظام بانکی ابلاغ کرد و بانک ها ملزم شدند از این پس صورت های مالی را بر مبنای آن تهیه و تنظیم کنند وگرنه اجازه برگزاری مجمع عمومی سالیانه به آنها داده نمی شود.

علت اصرار بانک مرکزی بر تنظیم صورت های مالی بر مبنای استانداردهای بین المللی، تسریع در بازگشت بانک ها به نظام بین الملل پس از برجام است زیرا یک دهه تحریم نظام بانکی موجب شد تا بانک های ایرانی از تحولات سریع شیوه های نوین بانکداری بین المللی عقب بمانند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ