کد خبر: ۴۶۳۸۲
۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸

توافق اوپک به زودی بازار نفت را از مازاد عرضه خارج می کند

توافق اوپک به زودی بازار نفت را از مازاد عرضه خارج می کند

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: در صورت پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید نفت، بازار نفت در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ دچار کمبود عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه اعلام کرد: با وجود افزایش سطح ذخیره سازی نفت جهان در ماه ژانویه امسال، اگر اعضای اوپک به توافق برای کاهش تولید نفت پایبند باشند، تقاضای نفت در نیمه نخست امسال از عرضه آن فراتر خواهد رفت.

طبق اعلام این نهاد، سطح ذخیره سازی نفت در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی (او یی سی دی) در ماه ژانویه به سه میلیارد و ٣٠ میلیون بشکه رسید که ٣٠٠ میلیون بشکه بالاتر از میانگین پنج سال اخیر بوده است.

همچنین میزان پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید نفت، در ماه فوریه ٩١ درصد بوده و اگر اعضای این سازمان تا ماه ژوئن امسال عرضه را محدود نگه دارند، بازار نفت با کمبود عرضه روزانه ٥٠٠ هزار بشکه نفت رو‎به‎رو خواهد شد.

با وجود افزایش ١٨٠ هزار بشکه ای تولید روزانه عربستان در ماه فوریه نسبت به ماه پیش از آن و رسیدن این رقم به ٩ میلیون و ٩٨٠ هزار بشکه در روز، این کشور همچنان کمتر از سهمیه تعیین شده در توافق اوپک تولید می‌کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ