کد خبر: ۴۶۴۰۲
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸

صدور مجوز لیزینگ مسکن/تزریق منابع مالی

صدور مجوز لیزینگ مسکن/تزریق منابع مالی

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور مجوز برای لیزینگ مسکن،از تزریق ۹۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی بدون اتکا به بودجه‌های دولتی در سال آینده به این بخش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم،حامد مظاهریان با بیان این‌که امسال رشد بازار مسکن کمتر از حد انتظار کارشناسان بود، اظهار داشت: صندوق پس انداز یکم از مهمترین ابزارهایی بانک مسکن برای خانه دار شدن خانه اولی هاست. این صندوق بر اساس تجهیز منابع بانک‌ها و متکی به بودجه دولت نیست.

وی با اعلام این که تاکنون حدود 3000 میلیارد تومان در حساب صندوق پس انداز یکم پس انداز شده، افزود: بانک از منابع داخلی 6000 میلیارد تومان تسهیلات می دهد و در مجموع 9000 میلیارد تومان به بازار مسکن بدون کمک از بودجه دولت ، تزریق می شود.

این مقام مسئول با بیان این‌که در سه سال اخیر بازار مسکن به نفع خریداران کنترل شده، تصریح کرد: ارائه تسهیلات به انبوه سازان برای هر واحد 120 تا 150 میلیون تومان، تشکیل صندوق زمین و ساخت، رهن ثانویه و صندوق های دیگری نیز طراحی شده است.

مظاهریان با اشاره به صدور مجوز برای لیزینگ مسکن،‌ بیان کرد: مهم‌ترین بحث ما توسعه ای شدن بانک مسکن است و با این مجموعه نظام تامین مالی بخش مسکن گسترش پیدا می کند. لیزینگ یکی از ابزار مالی خوب و گران‌قیمت در بخش مسکن است و بخشی از سرمایه بازار مسکن را تامین کند.

وی تاکید کرد:‌ چون نرخ تسهیلات لیزینگ بالاست، افراد محدودی از این تسهیلات استفاده می کنند و براساس تصویب شورای پول و اعتبار، بانک ها حق ندارند از این طریق شرکت ها را وارد لیزینگ کنند.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ