کد خبر: ۴۶۶۹۳
۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۱/۲۰

واگذاری پالایشگاه کرمانشاه، طیب نیا را به مجلس کشاند

واگذاری پالایشگاه کرمانشاه، طیب نیا را به مجلس کشاند

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت:درخواست تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی امروز با حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازتسنیم، واگذاری سهام پالایشگاه کرمانشاه پس از چند بار عرضه و ناکامی سرانجام در سال گذشته توسط سازمان خصوصی سازی انجام شد اما این واگذاری تا به امروز بدون حاشیه نبوده است.

بر این اساس برخی از نمایندگان مجلس به نحوه این واگذاری انتقاداتی داشته‌اند و تا جایی پیگیری ها در این رابطه پیش رفته که قرار شده امروز با حضور علی طیب نیا وزیر اقتصاد درخواست تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی در کمیسیون انرژی مجلس بررسی شود.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در این رابطه گفت: تعدادی از نمایندگان درباره واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی دغدغه‌هایی مبنی بر اینکه آیا این واگذاری بر اساس چارچوب و ضوابط صورت گرفته یا خیر داشتند، بنابراین نشست بررسی این تحقیق و تفحص امروز با حضور طیب نیا تشکیل می‌شود.یکی از نگرانی های دیگر درباره واگذاری این پالایشگاه این بوده که آیا تعهدات فی مابین توسط خریدار صورت گرفته یا خیر؟ به همین دلیل کمیسیون انرژی مجلس در چارچوب قانون و بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، درخواست تحقیق و تفحص را در دستور کار قرار داده تا نمایندگان تقاضاکننده و بالاترین مقام مسئول در کمیسیون حضور یابند و توضیحات مورد نیاز ارائه شود.

محورهای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه:

در واگذاری کارخانجات و شرکت های دولتی باید الزامات اصل 44، حقوق ملت و منافع ملی کشور رعایت شود، متاسفانه در این واگذاری چند مشکل مشهود است:

1.عدم توجه به نارضایتی های عمومی و اجتماعی در استان کرمانشاه

2.عدم محاسبه قیمت واقعی بیت‌المال.

3.ضعف‌های مدیریتی دارای شائبه "عمد" در سال های آخر قبل از واگذاری و شائبه تبانی‌های مدیریتی در این راستا.

4.سابقه تعطیلی کارخانجات و شرکتهای واگذار شده و عدم رعایت الزامات حفظ کاربری آن تاسیسات.

5.بیکاری و به خطر افتادن امنیت کارگران و کارکنان پالایشگاه.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» jalall | ساعت ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۳/۱۵
0
0
پاسخ
سلام :لطفا جناب طیب نیا جهت کلید زدن فاز اول فروش پالایشگاه کرمانشاه و کلید زدن جمع آوری خط تولید بنزین یورو ۲ به شهرمان تشریف بیاورند
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ