کد خبر: ۵۰۹۴۳
۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۲/۳۱

مواضع رئیسی بعد از انتخابات/ پیگیر مطالبات و بداخلاقی ها و تخلفات آشکار

مواضع رئیسی بعد از انتخابات/ پیگیر مطالبات و بداخلاقی ها و تخلفات آشکار

رئیسی با صدور بیانیه ایی مواضع خود بعد از انتخابات و مبنی بر پیگیری مطالبات مردم و بداخلاقی ها و تخلفات آشکار را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ابراهیم رئیسی درباره انتخابات 96 بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به‌شرح ذیل است:

ملت عزیز و بزرگوار ایران

خداوند متعال را سپاسگزارم که حضور باشکوه شما مردم فهیم  در انتخابات ریاست‌جمهوری، عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان ساخت و چشم جهانیان را خیره کرد.

نقش بی‌بدیل رهبر معظم انقلاب در شکل‌گیری این حماسه باعظمت بر کسی پوشیده نیست. امنیت و استقلال و پیشرفت کشور، همواره مرهون هدایت‌های داهیانه ایشان بوده و این‌جانب به‌عنوان سرباز این نظام و خادم ملت شریف ایران، وظیفه خود می‌دانم از مراجع عظام تقلید و علماء اعلام، طلاب و دانشجویان، کارگران و کشاورزان، بازاریان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران و تمامی گروه‌ها و تشکل‌ها و همه زنان و مردان سلحشور ایران اسلامی تشکر نمایم.

همچنین از مردم عزیزی که با محبت خویش به این‌جانب اعتماد نموده و در سفرهای مختلف به استان‌های کشور، جلوه‌های ماندگار و فراموش نشدنی از عزم انقلابی و انسجام اجتماعی خلق نمودند، صمیمانه تقدیر نمایم. بی‌تردید پیروز اول این انتخابات ملت شریف ایران می‌باشند که حماسه‌ای بزرگ خلق نمودند.

دستاورد مهم این انتخابات، سیاست‌ورزی اخلاقمدار، تکلیف‌محوری و طرح گفتمان توجه به محرومان و مبارزه با فساد و تبعیض بود که فراتر از جناح‌بندی‌های رایج سیاسی، به مطالبه عمومی مردم تبدیل شد و به‌تدریج مورد اذعان و تعهد دیگر نامزدهای انتخاباتی نیز قرار گرفت.

رأی قریب به 16 میلیون ایرانیِ خواهان تغییر، سرمایه‌ای مهم و پشتوانه عظیم است که به هیچ وجه نمی‌توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم‌گیری کلان کشور نادیده گرفت.

این‌جانب با اتکاء به همین پشتوانه مردمی، همه ظرفیت‌ها را برای پیگیری مطالبات مردم در مبارزه با فساد و تبعیض و تحکیم ارزش‌های انقلاب اسلامی به کار خواهم بست و هر اراده و تلاشی در دولت آینده با این جهت‌گیری را مورد حمایت قرار خواهم داد و همواره زبان گویای محرومان خواهم بود.

اگرچه حضور بانشاط و حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی کام هر ایرانی را شیرین کرد، لکن برخی بداخلاقی‌های انتخاباتی و تخلفات آشکار در قبل و حین برگزاری انتخابات از لحظات تلخ این انتخابات بود که آن را از مسیر قانون  پیگیری خواهم نمود، اما هم‌اکنون همگان باید عزم خود را جزم کنیم تا با ساختن ایرانی آباد بر استقلال و آزادی و کرامت برای این ملت پافشاری نماییم.

به روح مطهر امام راحل و شهدای عالی‌قدر انقلاب اسلامی درود می‌فرستم و برای ملت قهرمان ایران آینده‌ای سرشار از موفقیت و بهروزی آرزو می‌کنم. همچنین برای تمام دولت‌مردان و رئیس‌جمهور منتخب آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اجرای عدالت اجتماعی و رفع دغدغه‌های اقتصادی مردم و معیشتی محرومان در اولویت برنامه‌های ‌دولت دوازدهم قرار گیرد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ