کد خبر: ۵۱۰۷۹
۱۰:۸ - ۱۳۹۶/۳/۳

حضور یک شرکت بورسی در اولین قرارداد خارجی ملی نفت ایران با شرکت اسپانیایی

حضور یک شرکت بورسی در اولین قرارداد خارجی ملی نفت ایران با شرکت اسپانیایی

نخستین قرارداد خارجی شرکت ملی نفت ایران در دوران پسابرجام به منظور ساخت خطوط لوله CRA به ارزش ۵۵۶ میلیون یورو و با حضور شرکت بورسی فولاد آلیاژی ایران امضا می‌‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، وزارت نفت اعلام کرد نخستین قرارداد خارجی شرکت ملی نفت به منظور ساخت لوله‌های CRA به ارزش تقریبا‌ً 556 میلیون یورو با کنسرسیوم شرکت‌های اسپانیایی و ایرانی امضا می‌شود.

قرارداد ساخت این لوله‌ها که بخشی از بومی‌سازی 10 قلم گروه کالایی صنعت نفت است به عنوان پنجاه و سومین قراردادی است که در قالب این طرح امضا می‌شود.

با امضای این قرارداد بین شرکت ملی نفت و شرکت‌های توباچک از اسپانیا و فولاد آلیاژی ایران از ایران 600 کیلومتر از خط لوله CRA که مورد نیاز شرکت نفت و گاز پارس تأمین خواهد شد.

این اقدام با تجمیع تقاضاهای خرید به میزان 600 کیلومتر صورت خواهد گرفت. این فناوری تنها در اختیار برخی از کشورهای جهان است که حتی کشور چین نیز امکان ساخت این لوله‌ها را ندارد و تنها ساخت این خطوط لوله در انحصار چهار شرکت معتبر دنیا از کشورهای اسپانیا و ژاپن است.

در خبر وزات نفت به دلیل نگرانی از تحریم ها ، نام شرکت ، فولاد اصفهان درج شده که بعد از پیگیری هایی مشخص شد، این شرکت فولاد آلیاژی ایران است. 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ