کد خبر: ۵۱۱۶۶
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۳/۶

چگونگی مقابله دولت با بازگشت تورم دو رقمی

چگونگی مقابله دولت با بازگشت تورم دو رقمی

معاون وزیر اقتصاد معتقد است گرچه طبق آمارها ممکن است تورم اقتصاد ایران به مسیر دو رقمی بازگردد ولی دولت می‌تواند با پیش‌ گرفتن سیاست‌هایی با افزایش تورم مقابله کند آن شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسین میرشجاعیان در پاسخ به این مسئله که به نظر می‌رسد تورم اقتصاد ایران در مسیر بازگشت به تورم دو رقمی است به ایسنا گفت: رسالت ما شفافیت است. ما در اینفوگراف تورم نیز مسیر تورم را منتشر کرده‌ایم. آمارها نشان می‌دهد تورم ممکن است از خرداد ماه به مسیر دو رقمی بازگردد.

وی افزود: باید به این نکته توجه کنید سیاست‌های دولت در سال ۹۶ می‌تواند در کنترل تورم و مقابله با افزایش آن تاثیرگذار باشد. همچنین این امر بستگی دارد که دولت چه سیاست‌هایی را پیش می‌گیرد. چقدر می‌تواند پایه پولی را  کنترل کند و برای سرعت گردش پول چه تدابیری می‌اندیشید.

این مقام مسئول اظهار داشت: به هر حال احتمال بازگشت به مسیر تورم دو رقمی بالاست و درباره اینکه در نهایت تورم سال ۹۶ به چند درصد می‌رسد اکنون نمی‌توان رقم دقیقی ارایه کرد.

میرشجاعیان در پاسخ به سوال آیا تورم به بالای ۱۲ درصد می‌رسد؟ گفت: خیر، البته طبیعتا وضعیت تورم در مقاطع زمانی مختلف سال ۹۶ متفاوت است.

وی افزود: در نظر داشته باشید پیش‌بینی ما این بود که در انتهای سال ۹۵ تورم میانگین به ۹.۶ درصد می‌رسد، ولی در نهایت به ۸.۹ درصد رسید. به این دلیل که مجموع عوامل داخلی و بین‌المللی باعث شد که وضعیت تورم متفاوت از پیش‌بینی ما پیش رود. اکنون نیز پیش‌بینی‌ها بر این است که تورم افزایش یافته و به مسیر دو رقمی برود، ولی باز تاکید می‌کنم که دولت می‌تواند با اقداماتی با افزایش تورم مقابله کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ