کد خبر: ۵۱۶۸۳
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۳/۲۵

درخواست فراکسیون امید برای دیدار با روحانی درباره کابینه جدید

درخواست فراکسیون امید برای دیدار با روحانی درباره کابینه جدید

سخنگوی فراکسیون امید مجلس از درخواست فراکسیون امید برای دیدار با رئیس‌جمهور درباره کابینه دوازدهم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، بهرام پارسایی گفت: فراکسیون امید ملاقات با حسن روحانی را تقاضا کرده البته هنوز به صورت رسمی با مجلس مشورت نشده ولی ما انتظار داریم دولت از جنبه همفکری، تعامل و همکاری با مجلس ورود کند تا شاهد انتخاب نیروهای توانمند در کابینه دوازدهم باشیم.

وی با بیان اینکه طبق شنیده‌ها تغییرات کابینه بیش از 50 درصد خواهد بود،‌ اضافه کرد: در مورد برخی وزارتخانه‌ها مثل نفت، وزارت امور خارجه،‌ کشاورزی، بهداشت و راه اجماع وجود دارد که در آنها قوی عمل شده و از گزینه‌های قابل دفاع دولت هستند و در مقابل انتظار می‌رود تغییراتی در برخی وزارتخانه‌های دیگر از جمله ارتباطات و کشور ایجاد شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: انتظار مردم این است همانطور که روحانی گفته، کابینه را کارآمد، همدل و منسجم بچینند. دولت در بستن کابینه باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد و این مطالبات نه تنها در چیدن کابینه بلکه در سیاست‌های پیش روی کابینه و شخص رییس جمهور مورد توجه قرار گرد.

 

پارسایی افزود: انتظار این است وزرایی که از نظر گفتمان یا عملکرد با دولت همراه نبودند، تغییر داده شوند. همچنین وزارتخانه‌های جدید نیاز به مدیران چابک، قوی، کارآمد و با روحیه و انرژی دارند. درباره وزارت کار و تأمین اجتماعی نیز این انتظار وجود دارد که این دو بخش از یکدیگر جدا شود چرا‌که مرتبط با یکدیگر نیستند و در صورت جداسازی کارایی آنها بالاتر می‌رود و این به نفع دولت است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ