کد خبر: ۵۱۶۸۷
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۳/۲۵

ادغام بانک ۱.۲ هزار میلیارد تومانی با ۲ موسسه فرابورسی تکذیب شد
توسط مدیرعامل بانک مهر اقتصاد:

ادغام بانک ۱.۲ هزار میلیارد تومانی با ۲ موسسه فرابورسی تکذیب شد

مدیرعامل بانک ۱.۲ هزار میلیارد تومانی مهر اقتصاد ادغام با دو مؤسس فرابورسی مالی و اعتباری کوثر و ثامن را شایعه خواند و از طرح دعوی علیه مغرغان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی اعلام برخی رسانه ها مبنی بر ادغام بانک مهر اقتصاد با دو مؤسسه مالی و اعتباری کوثر و ثامن،ضیاء الدین ایمانی با انتقاد از این انتشار این شایعه به فارس گفت: بحث ادغام بانک مهر اقتصاد با هر مؤسسه مالی دیگری از اساس شایعه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بانک مهر اقتصاد از نظر نقدینگی در بهترین شرایط در شبکه بانکی قرار دارد و جای هیچ‌گونه نگرانی در هیچ زمینه‌ای نیست و این بحث ادغام را کاملاً بی‌پایه و اساس می‌دانیم.

این مقام مسئول ادامه داد: عده‌ای با بیان این موارد قصد تخریب بانک مهر اقتصاد را دارند و این از نظر اخلاق حرفه‌ای صحیح نیست. ضمن آنکه بانک مهر اقتصاد حق خود را برای طرح دعوی علیه کسانی که این شایعات را مطرح کرده و به آن دامن می‌زنند، محفوظ می‌داند.جداً پیگیر این قضیه خواهیم بود و اجازه نخواهیم داد عده‌‌ای و مؤسساتی بخواهند به اعتماد مردم به این بانک بزرگ و ارزشی، خدشه وارد کنند.

ایمانی‌ افزود: اعتمادی که در حال حاضر در مجموعه‌ بانک مهر اقتصاد، سپرده‌گذار و تسهیلات‌گیرنده وجود دارد نشان می‌دهد که واقعاً هیچ مشکلی نداریم ضمن آنکه 188 هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال 95 پرداخت کردیم و اعتماد چندین میلیون سپرده‌گذار نشان‌دهنده اقتدار این بانک است.

وی تأکید کرد: حتماً با کسانی که با طرح موضوع ادغام، موجب بروز اخلال شده‌اند و در نظام بانکی کشور مشکل ایجاد می‌کنند، برخورد می‌کنیم و به آنها اخطار می‌دهیم که دست از این کار خود بردارند. بانک مهر اقتصاد ‌آمادگی این را دارد که اگر مؤسساتی به لحاظ نقدینگی دچار مشکلی هستند به آنها کمک کند اما از این رفتارهای غیر حرفه‌ای گله‌مندیم.

وی گفت: با بانک مرکزی تعامل داریم و تاکنون بانک مرکزی هیچ صحبت و مکاتبه‌ای با بانک مهر اقتصاد برای ادغام نداشته است.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ