کد خبر: ۵۱۷۳۵
۸:۰ - ۱۳۹۶/۳/۲۸

آخرین وضعیت بزرگترین طرح اتیلن و قرارداد جدید زیمنس در صنایع پتروشیمی
مدیرعامل"فارس"خبر داد:

آخرین وضعیت بزرگترین طرح اتیلن و قرارداد جدید زیمنس در صنایع پتروشیمی

مدیرعامل پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس با اشاره به امضای قرارداد جدید تامین کمپرسورهای پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ با زیمنس آلمان، آخرین وضعیت پیشرفت ساخت پتروشیمی گچساران را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، عادل نژادسلیم درباره آخرین وضعیت ساخت و بهره برداری مجتمع پتروشیمی گچساران به عنوان بزرگترین طرح در دست اجرای تولید اتیلن گفت: همزمان با شتاب در اجرای پالایشگاه گاز بیدبلند 2 به عنوان تامین کننده خوراک اتان، ساخت پتروشیمی گچساران هم پیشرفت قابل توجهی داشته است.
 
وی با اشاره به پیشرفت حدود 35 درصدی ساخت پتروشیمی گچساران تصریح کرد: در شرایط فعلی مشکلی برای تامین منابع مالی طرح های پالایشگاه بیدبلند و گچساران با بازگشایی خط اعتباری یوزانس و صندوق توسعه ملی وجود ندارد و متانسل با پیشرفت پروژه تزریق منابع مالی انجام خواهد شد.
 
این مقام مسئول همچنین با اشاره به امضای قرارداد تامین کمپرسورهای پالایشگاه بیدبلند 2 با شرکت زیمنس آلمان،عنوان کرد: تاکنون چندین شرکت آسیایی و حتی اروپایی برای سرمایه گذاری در طرح های در دست اجرای پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس وارد مذاکره شده اند.
 
عبدالله قربانی سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران هم پیش بینی کرد: تا سه سال اینده امکان بهره برداری از این مجتمع فراهم شود ضمن انکه هم اکنون پیشرفت ساخت پالایشگاه گاز بیدبلند2 هم به حدود 48 درصد رسیده است.
 
بنابر این گزارش، طرح ساخت پتروشیمی گچساران در سال 83 در زمینی به مساحت 157 هکتار در غرب شهر دوگنبدان و با هدف تولید یک میلیون تن اتلین برنامه ریزی شده که بخشی از این تولید خوراک پتروشیمی‌های دهدشت، کازرون و بروجن را تامین می کند و بخشی هم خوراک صنایع پایین دست می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۳/۲۸
4
0
پاسخ
آقای مهندس
ما سهامداران را بیچاره کردی . سرمایه ما را به باد دادی . خواهش می کنم قول هایی که قادر به انجام آن نیستید به سهامداران ندهید . سنگ بزرگ برداشتن علامت نزدن است . پتروشیمی خوزستان و تندگویان هنوز زیان ده هستند بروید فکری به حال پتروشیمی های زیان ده خود بکنید .
» ناشناس | ساعت ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۳/۲۸
2
0
پاسخ
آقای مهندس
با سلام ، خواهش می کنم به قولهایی که در مجامع می دهید عمل نمائيد . در مجمع سال گذشته سود اندک به سهامداران دادید و به جای آن قول افزایش سرمایه را دادید ، افزایش سرمایه چی شد . در مجامع سال های قبل قول بازسازی و یا انحلال شرکت های زیان ده را به سهامداران دادید ، پس چی شد . دوباره شاهد افزایش زیان پتروشیمی های خوزستان و شهید تندگویان می باشیم . قیمت سهم نيز یکسال است که هیچگونه رشدی نداشته است و دائما در محدوده 450 الی 460 در نوسان است .
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ