کد خبر: ۵۱۷۴۸
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۳/۲۸

نظر یکی از ۶ نامزد ریاست جمهوری راجع به ادغام وزارتخانه ها

نظر یکی از ۶ نامزد ریاست جمهوری راجع به ادغام وزارتخانه ها

یکی از ۶ نامزد ریاست جمهوری دولت دوازدهم به صراحت از لایحه تفکیک وزارت صنعت استقبال کرد و گفت: در سال ۹۰ نیز مخالف ادغام وزارت صنعت بودم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی هاشمی‌طبا درمورد لایحه تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت که از هیات دولت به مجلس ارسال شده به ایسنا گفت: تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت را مناسب می‌دانم و در زمان ادغام این دو وزارتخانه در سال ۹۰ نیز مخالف بودم.

وی افزود: قرار بر این بود با ادغام دستگاه‌های مختلف از جمله وزارتخانه‌ها با یکدیگر،دولت چابک شود اما این مسئله در عمل رخ نداد و روز به روز شاهد سنگین‌تر شدن وزن دولت با کارمندان بیشتر و هزینه‌های بالاتر بودیم، به طوری که اگر شرایط کنونی را با چند سال قبل قیاس کنید متوجه خواهید شد چه وظایف بیشتری برای دولت تراشیده شده و تا چه میزان به کارکنان و هزینه‌های آن‌ها اضافه شده است.

این نامزد انتخاباتی ادامه داد: در مسئله ادغام تنها دو وزیر را به یک وزیر کاهش دادند، در حالی که مفهوم ادغام این گونه نیست چراکه نه تنها باید میزان کارکنان کاهش یابد بلکه باید از میزان هزینه‌ها نیز کاسته شود، مسئله‌ای که هرگز در این ماجرا رخ نداد.

هاشمی‌طبا با بیان اینکه نوعی بازی در کشور تحت عنوان "ادغام و تفکیک" از سال‌ها قبل به راه افتاده،عنوان کرد: بازی ادغام و تفکیک سال‌هاست به راه افتاده و پس از ادغام وزارتخانه‌ها با یکدیگر،شاهد طرح تفکیک آنها هستیم.

وی افزود: برخی معتقدند در کشور ژاپن وزارت صنایع با وزارت بازرگانی ادغام شده اما وزارت بازرگانی برای ژاپنی‌ها در واقع چیزی شبیه وزارت صادرات است، در حالی که در کشور ما وزارت بازرگانی عمده وقت را صرف واردات کرده یا مشغول صدور مجوزهای وارداتی است.

هاشمی‌طبا گفت: در حال حاضر با تفکیک آن موافقم، چرا که مشغله‌های وزارت صنایع به حدی زیاد است که نمی‌تواند همزمان به واردات و صادرات نیز بپردازد.وزارت بازرگانی به طور ویژه می‌تواند مسائل مربوط به واردات و گشایش اعتبار را به منظور تامین کالاهای اساسی مردم پیگیری کند و به صورت جداگانه کار را پیش ببرد، در حالی که با ادغام وزارت بازرگانی در وزارت صنایع شاهد این مسئله بودیم که امور مربوط به وزارت بازرگانی بر صنعت کشور سایه انداخته بود. از وزیر صنعت هم سوال کنید طی چهار ساله اخیر چه میزان از وقت را به واردات و بازرگانی و به صنعت اختصاص داده است؟

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ