کد خبر: ۵۱۷۴۹
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۳/۲۸

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه برگزار می شود/ پیش بینی پیروز اصلی

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه برگزار می شود/ پیش بینی پیروز اصلی

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه درحالی امروز برگزار می شود که انتظار می رود جمهوری رو به جلو حزب متبوع رئیس جمهور فرانسه، پیروز اصلی این رقابت باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بی بی سی، مردم فرانسه امروز برای شرکت در دومین دور از انتخابات پارلمانی ۲۰۱۷، به حوزه های اخذ رای خواهند رفت.

انتظار می رود جمهوری رو به جلو حزب متبوع امانوئل ماکرون رئیس جمهوری ۳۹ ساله فرانسه، پیروز اصلی این رقابت باشد، امری که پیشبرد اصلاحات مورد نظر وی را میسر می کند.

احزاب سنتی فرانسه که شکست در دور نخست را به کاهش سطح مشارکت نسبت دادند، از مردم می خواهند تا با حضور گسترده در رای گیری، از تشکیل پارلمان تک قطبی که قدرت را در انحصار یک حزب نوپا قرار می دهد، ممانعت کنند.

در حالی که کسب اکثریت در پارلمان فرانسه به تصاحب ۲۸۹ کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی کفایت می کند، انتظار می رود حزب جمهوری رو به جلو بیش از ۴۰۰ کرسی پارلمانی را از آن خود کند.

بنابر این گزارش،در دور نخست، حزب راست میانه جمهوری خواهان ۲۱.۵ درصد از آراء، حزب راست افراطی جبهه ملی ۱۳.۲ درصد و حزب چپ افراطی فرانسه تسلیم ناپذیر کمی بیش از ۱۱ درصد آراء را به خود اختصاص دادند و در این میان حزب سوسیالیست نیز فقط ۹.۵ درصد از آراء را از آن خود کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ