کد خبر: ۵۱۷۶۳
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۳/۲۸

نظر صالح آبادی درخصوص راه اندازی طرح مرتبط بیمه مرکزی به بورس

نظر صالح آبادی درخصوص راه اندازی طرح مرتبط بیمه مرکزی به بورس

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت:با راه اندازی اوراق بهادار مرتبط با بیمه،ریسک شرکت های بیمه می تواند با سرمایه گذاران ریسک پذیر بازارسرمایه تقسیم شود و به طور قطع ظرفیت صنعت بیمه را ارتقا خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی صالح آبادی درباره طرح بیمه مرکزی برای راه اندازی کت باندها (اوراق بهادار مرتبط با بیمه) در بازار سرمایه به ایبنا گفت: متاسفانه در حال حاضر اوراق بیمه ای در بازار سرمایه کشور وجود ندارد و تا کنون بحث تبدیل ریسک های بیمه ای به اوراق بهادار عملیاتی نشده است.همان طور که مردم در بازار سرمایه، سهام یا اوراق بدهی را به شکل معمول خریدای می کنند، این بازار می تواند بازاری برای انتقال ریسک هم باشد زیرا در این بازار هم ریسک پذیری و هم ریسک گریزی وجود دارند.

وی یکی از مزیت های مهم بازار سرمایه را دورهم جمع کردن اقشار مختلف مردم عنوان کرد و ادامه داد: در بازار سرمایه ریسک را می توان از قشری به قشر دیگر با هزینه و قیمت آن منتقل کرد زیرا بالاخره و در نهایت هر ریسک قیمت خود را دارد.راه اندازی کت باندها می تواند به عمق دهی بازار سرمایه کمک کرده و صنعت بیمه را یاری دهد.

صالح آبادی توضیح داد: در حال حاضر شرکت های بیمه ای محدودی (شرکت های بیمه اتکایی) ریسک دیگر شرکت های بیمه را می پذیرند ولی با راه اندازی کت باندها، ریسک شرکت های بیمه می تواند با سرمایه گذاران ریسک پذیر بازار سرمایه تقسیم شود و به طور قطع ظرفیت صنعت بیمه را ارتقا خواهد داد.

بنابر این گزارش،عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی اواخر سال گذشته از در دست مطالعه بودن طرحی در پژوهشکده بیمه خبر داد که براساس آن کت باندها به ویژه برای بیمه های زندگی در بازار سرمایه راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ