کد خبر: ۵۱۷۸۰
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۳/۲۹

دریافت مالیات از خانه های خالی تا ۲ هفته دیگر کلید می خورد
مدیرکل دفتر برنامه ‌ریزی وزارت راه :

دریافت مالیات از خانه های خالی تا ۲ هفته دیگر کلید می خورد

مدیرکل دفتر برنامه ‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه با اشاره به برنامه دریافت مالیات از خانه های خالی گفت: تا دو هفته آینده نسخه اولیه سامانه املاک به صورت آنلاین در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی چگنی با اشاره به برنامه دریافت مالیات از خانه های خالی به ایرنا گفت: تا دو هفته آینده نسخه اولیه سامانه املاک و مستغلات کشور به صورت آنلاین در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد. این سامانه به دامنه و پایه های اطلاعاتی املاک و مستغلات زیادی نیاز دارد و این اطلاعات تنها در اختیار وزارت راه نیست بلکه باید تمام دستگاه های اجرایی برای تکمیل این اطلاعات با یکدیگر همکاری کنند.

وی افزود: از زمانی که ماده 169 قانون مالیات های مستقیم وزارت راه را مکلف کرد این سامانه را آماده کند، گروه های کارشناسی زیادی تشکیل و با تمام دستگاه های اجرایی جلسات متعددی برگزار شد تا این سامانه برای دریافت مالیات از خانه های خالی آماده شود. حتی یک گروه هماهنگ کننده با تمام دستگاه های اجرایی با همکاری نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد، ضمن این که همزمان توانمندی های فنی و تخصصی شرکت های زیادی برای ایجاد این سامانه مورد بررسی قرار گرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه تکمیل این سامانه را شرکت راهبر بر عهده دارد گفت: این شرکت اطلاعات بازار املاک و ثبت معاملات مسکن، اطلاعات واحدهای اداری و تجاری و سامانه پست و کد ملی را در اختیار دارد و انتظار داریم تا 2 هفته آینده نسخه اولیه این سامانه توسط این شرکت آماده شود.

چگنی با بیان اینکه این سامانه می تواند وضعیت مالکیت خانه های مسکونی را در اختیار ما قرار دهد گفت: در این صورت به اطلاعات خانه های خالی دسترسی پیدا خواهیم کرد که کدام فرد با کد ملی در کدام کد پستی زندگی می کند و کدام کد پستی هم اکنون خالی مانده است.این سامانه در حوزه مسکن و رفاه اجتماعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا دولت بتواند در حوزه مسکن، رفاه و بهداشت عمومی جامعه نیز برنامه ریزی مناسبی داشته باشد تا برای اقشار کم درآمد جامعه نیز طرح های مناسب حمایتی به مورد اجرا درآید.

وی همکاری تمام دستگاه های اجرایی را برای آماده سازی این سامانه ضروری دانست و افزود: با توجه به اینکه این سامانه نیازمند اطلاعات وسیعی است، لذا همکاری ثبت و احوال، ثبت واسناد، سازمان امورمالیاتی، سازمان جغرافیایی کشور، سازمان نقشه برداری کشور، شرکت پست و سایر دستگاه های اجرایی برای تکمیل اطلاعات آن ضروری است.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ