کد خبر: ۵۱۷۸۴
۱۴:۳ - ۱۳۹۶/۳/۲۹

آغاز پرداخت تسهیلات 30 هزار میلیاردی با مشارکت 10 بانک
خبر خوش معاون وزیر صنعت از:

آغاز پرداخت تسهیلات 30 هزار میلیاردی با مشارکت 10 بانک

معاون وزیر صنعت در تشریح رشد اقتصادی بخش صنعت، از آغاز پرداخت تسهیلات بانکی 30 هزار میلیارد تومانی به واحدهای تولیدی و مشارکت 10 بانک در پرداخت این تسهیلات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محسن صالحی نیا در جمع خبرنگاران با ارائه آمار فصلی رشد اقتصادی در صنعت اظهار داشت: بر اساس اطلاعات مرکز آمار،این رشد در سال گذشته ۶.۵ درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی ۶.۹ درصد است.در سه ماهه نخست سال ۹۵ رشد اقتصادی صنعت ۲.۲ درصد، سه ماهه دوم ۴.۷ درصد، سه ماهه سوم۶.۸ درصد و در سه ماهه چهارم ۱۲.۱ درصد بود.این آمار نشان دهنده رشد مستمر در بخش صنعت است.

وی با اشاره به روند رشد اقتصادی صنعت در سنوات گذشته گفت: نرخ رشد اقتصادی صنعت در سال ۹۱ حدود منفی ۱۰.۵ درصد، سال ۹۲  منفی ۱.۷درصد، سال ۹۳ مثبت ۷.۶ درصد و در سال ۹۴ منفی ۰.۳ درصد بود.

این مقام مسئول از آغاز پرداخت تسهیلات بانکی 30 هزار میلیارد تومانی به واحدهای تولیدی خبرداد و گفت: این تسهیلات به منظور اجرای طرح رونق تولید، نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی و معدنی و تکمیل طرح ها و براساس ابلاغیه معاون اول رییس جمهور در چارچوب اقتصاد مقاومتی پرداخت می شود.

صالحی نیا با اشاره به اینکه مطابق توافقات به عمل آمده 10 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات به 10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط اختصاص یافته، افزود: 10 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات هم برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در 6 هزار واحد صنعتی پرداخت می شود همچنین تسهیلاتی برای به روز رسانی و نوسازی 5 هزار واحد تولیدی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان متقاضی دریافت این تسهیلات می توانند در سامانه مربوطه ثبت نام کنند، تصریح کرد: متوسط تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی و معدنی یک میلیارد و 100 میلیون تومان و در واحدهای کشاورزی 327 میلیون تومان بوده است.

صالحی نیا گفت: بانک های ملی، صادرات، ملت، صنعت و معدن، تجارت، سپه، توسعه تعاون، رفاه، کشاورزی و توسعه صادرات در پرداخت این تسهیلات مشارکت داشتند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ