کد خبر: ۵۲۴۷۷
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۴/۲۱

پرخرج ترین گردشگران جهان معرفی شدند

پرخرج ترین گردشگران جهان معرفی شدند

گردشگران چینی به عنوان پرخرج ترین گردشگران جهان در سال ۲۰۱۶، ۲۶۱ میلیارد دلار خرج کردند که این میزان حدوداً ۲۱ درصد از صنعت گردشگری جهان را به خود اختصاص می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  آژانس مسافرتی آنلاین سی تریپ چین اعلام کرد: گردشگران چینی به عنوان پرخرج ترین گردشگران جهان در سال ۲۰۱۶، ۲۶۱ میلیارد دلار خرج کردند که این میزان حدوداً ۲۱ درصد از صنعت گردشگری جهان را به خود اختصاص می دهد.

طبق این گزارش گردشگری چینی در خارج از چین در ۱۲ سال متوالی از رشد دو رقمی بهره مند بوده است. کشورهایی از جمله آمریکا، کانادا و سنگاپور ویزاهای ۱۰ ساله برای گردشگران چینی صادر می کنند که به بازارهای گردشگری چین کمک می‌کند.

علاوه بر این، چین از ژانویه تا نوامبر سال گذشته ۲۶۰ شرکت هواپیمایی بین المللی افتتاح کرده که محرک تقاضا است. طبق این گزارش در سال ۲۰۱۵ مسافران چین بیش از ۱۲۰ میلیون سفر خارجی انجام داده اند که در مقایسه با سال ۲۰۰۵ افزایش ۳۱۳ درصدی داشته است.

بر اساس ارقام منتشر شده از کنفرانس اقتصاد بین الملل در سال ۲۰۱۷، گردشگری چین ۶/۷ تریلیارد دلار در جهان توزیع کرد که محرک اقتصاد است و بیش از ۲۹۲ میلیون شغل ایجاد کرده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ