کد خبر: ۵۲۵۸۹
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۴/۲۵

شرایط ارایه صورت‌های مالی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام شد
توسط مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس :

شرایط ارایه صورت‌های مالی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام شد

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس شرایط ارایه صورت‌های مالی بانک‌ها و موسسات اعتباری بر اساس استانداردهای حسابداری ایران را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید محمدعلیزاده نحوه ارایه صورت‌های مالی بانک‌ها و موسسات اعتباری طبق استانداردهای حسابداری ایران را به کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و کلیه حسابرسان معتمد را ابلاغ کرد.

متن ابلاغیه :

پیرو ابلاغیه شماره 020/440/ب/95 مورخ 28/12/1395 با موضوع «صورت­های مالی نمونه بانک­ها و موسسات اعتباری» (طبق استانداردهای حسابداری ایران)، به استحضار می ­رساند؛ کلیه بانک­ ها و موسسات اعتباری موظفند صورت ­های مالی خود طبق استانداردهای حسابداری ایران را مطابق با صورت­های مالی نمونه پیوست ابلاغیه فوق­ الذکر تهیه و از طریق سامانه کدال جهت انتشار عموم، ارائه کنند. همچنین، حسابرسان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار، موظفند در خصوص صورت­ های مالی ارائه شده فوق، مطابق با استانداردهای حسابرسی، اظهارنظر کنند.

بنابراین بانک­ ها و موسسات اعتباری و حسابرسان آنها موظفند، صورت­های مالی بر اساس (1) استانداردهای حسابداری ایران به شرح ابلاغیه فوق­الذکر و (2) استانداردهای بین­ المللی گزارشگری مالی (موضوع ابلاغیه‌های شماره 005/440/ب/95 مورخ 25/08/1395 و شماره 021/440/ب/96 مورخ 24/04/1396) را از طریق سامانه کدال منتشر کنند. بدیهی است تصمیم‌گیری در مجامع عمومی بر مبنای صورت‌های مالی تهیه شده طبق استانداردهای حسابداری ایران و در نظر گرفتن سایر قوانین و مقررات مربوطه خواهد بود.

خاطر نشان می­ سازد انتشار صورت­ های مالی مورد درخواست بانک مرکزی علاوه بر صورت‌های مالی مذکور، از نظر این سازمان، اختیاری بوده و در صورت انتشار از طریق سامانه کدال، حتما باید در کلیه صفحات آن، عبارت «بنا به درخواست بانک مرکزی طی ابلاغیه شماره ... مورخ ...» درج شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ