کد خبر: ۵۲۵۹۱
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۴/۲۵

سنگ آهن بزودی در بورس کالا عرضه می شود
نایب ‌رئیس انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن:

سنگ آهن بزودی در بورس کالا عرضه می شود

نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن از عرضه سنگ آهن در بورس کالا در آینده ایی نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بهرام شکوری ضمن اعلام آماده سازی بسترهای عرضه سنگ آهن و مزایای آن در بورس کالا، از عرضه این محصول در نیمه نخست سال جاری خبر داد و به ایلنا گفت: با پیگیری های انجام شده می توانیم در آینده بسیار نزدیک شاهد عرضه این محصول در بورس کالا باشیم زیرا هم ساختار و مکانیسم بورس کالا آماده بوده و هم انجمن سنگ آهن علاقه مند به ورود این محصول به بورس کالاست.

وی با اعلام کاهش قیمت جهانی سنگ آهن، افزود: تقریبا همه زمینه های عرضه سنگ آهن در این بورس فراهم شده و بعد از بهبود قیمت جهانی این محصول شاهد عرضه آن در نیمه نخست سال جاری در تالار داخلی بورس کالا خواهیم بود.

این مقام مسئول ادامه داد: برای ورود و عرضه شرکت های تولید کننده سنگ آهن در بورس کالا تدابیری اتخاذ خواهد شد زیرا همه شرکت های تولید کننده، معادن بزرگ نیستند و مجموعه های کوچکی هم وجود دارد که توان مالی زیادی ندارند و باید تسهیلاتی ایجاد شود تا آنها هم به راحتی بتوانند وارد بورس شوند.

مزایای ورود سنگ آهن به بورس کالا

شکوری به مزایای ورود سنگ آهن به بورس کالا اشاره کرد و گفت: ورود سنگ آهن به بورس کالا موجب کشف قیمت عادلانه این محصول می شود علاوه بر این چون سنگ آهن با قیمت پایین در بازار خریداری شده و وجه آن با تاخیر پرداخت می شود، با ورود این محصول به بورس کالا مطمئنا قیمت مناسبی برای محصول کشف شده و پرداخت پول سریعتر صورت می گیرد..

وی ادامه داد: همچنین یکی از مزایای عرضه سنگ‌آهن در بورس کالا که در ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر نیز به آن اشاره شده این است که این محصول سه بار در بورس عرضه می‌شود و در صورتی که خریداری نداشته باشد، صادر می‌شود به این ترتیب عدم معامله سنگ‌آهن در تالار داخلی بورس کالا به این معنا خواهد بود که برای این محصول در داخل کشور نیازی وجود ندارد، در نتیجه می‌تواند مجوز صادرات بگیرد.

نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان سنگ‌آهن گفت: مشوق های صادراتی در مسیری کاملا شفاف همچون بورس موجب خواهد شد تا با توجه به کاهش تقاضای جهانی برای نفت و مواد معدنی، علاوه بر ایجاد فضای روانی مثبت در جامعه معدنکاری، فضای مطلوبی در بازار ایجاد شده و انگیزه فعالان بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در معدن نیز افزایش یابد.

شکوری ادامه داد:کشورهای پیشرفته دنیا از مزیت صادرات مواد معدنی برخوردارند و رونق نظام اقتصادی این کشورها به صادرات مواد معدنی آنها بستگی دارد. بر همین اساس وجود مشوق های صادراتی از مسیر مطمئن و امنی همچون بورس کالا می تواند به بهبود فضای کسب و کار کمک کند. بورس کالا، بازاری شفاف و قانونمند است و می‌توانیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این بازار برای همیشه برچسب صادرات سنگ‌آهن با وجود نیاز صنعت داخلی را تمام کنیم.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ