کد خبر: ۵۲۵۹۹
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۴/۲۵

کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی هماهنگ شد
مدیرعامل بانک ملی:

کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی هماهنگ شد

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی از هماهنگی‌های کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمدرضا حسین‌زاده با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی در شرایط فعلی به یک ضرورت تبدیل شده، از هماهنگی‌های انجام شده برای کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی خبر داد و به تسنیم گفت:.به طور معمول نرخ سود در بانک‌های دولتی کمتر از بانک‌های خصوصی است اما به نظر می‌رسد بانک‌های خصوصی نیز به این جمع‌بندی رسیده‌اند که نرخ سود را به تدریج کاهش دهند.

وی ادامه داد: در شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی جلسات متعددی درباره نرخ سود برگزار شده و با بررسی شرایط اقتصادی و در نظر گرفتن سیاست‌های دولت و بانک مرکزی مقرر شد متناسب با آن سیاست‌ها، نرخ سود سپرده کاهش پیدا کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه شورای پول و اعتبار نیز در کاهش نرخ سود بانکی نقش اساسی را ایفا خواهد کرد گفت: با این حال باید به صورت تدریجی به سمت کاهش نرخ سود حرکت کنیم و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را نیز در نظر بگیریم.

حسین‌زاده در پاسخ به سوالی درباره نرخ قطعی سود بانکی گفت: به صورت دقیق نمی‌توان نرخ سودی را برای سال جاری در نظر گرفت چرا که باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر بخشی از سپرده‌های جاری سپرده‌گذاران از محل دریافت سود بانکی تامین می‌شود.از سوی دیگر وضعیت تولیدکنندگان و بانک‌ها را نیز برای کاهش نرخ سود بانکی باید مد نظر قرار داد تا هیچ یک از این دو گروه متضرر نشوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ