کد خبر: ۵۲۶۰۷
۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۴/۲۶

۷ پالایشگاه بورسی و فرابورسی به سبد سهام عدالت بر می گردند
با نظر هیئت تطبیق مصوبات :

۷ پالایشگاه بورسی و فرابورسی به سبد سهام عدالت بر می گردند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از بازگشت ۷ پالایشگاه به پرتفوی سهام عدالت خبر داد و گفت: هیات تطبیق مصوبات،مصوبه خروج این شرکت ها را مغایر قانون اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمدرضا پورابراهیمی از بازگشت 7 شرکت پالایشگاهی به پرتفوی سهام عدالت خبر داد و به خانه ملت گفت: هیئت تطبیق مصوبات ،خروج 7 شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت را مغایر قانون اعلام کرد که در همین راستا این 7 شرکت به سبد سهام عدالت باز می گرند.

وی در تشریح فرآیند بررسی خروج 7 شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت افزود: بر اساس مکاتبه کمیسیون اقتصادی هیئت تطبیق مصوبات درباره این مصوبه، دولت رای اولیه را صادر و به دولت اعلام کرد اگر دولت اعتراضی نمی کرد برای رییس مجلس ارسال و ابلاغ می شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت به نظر هیئت تطبیق مصوبات اعتراض کرده و نامه ای به هیئت تطبیق ارسال کرده، ادامه داد:کمیسیون اقتصادی نامه دولت را بررسی و مواردی که مغایر با قوانین و مقررات بوده را احصاء و به هیئت تطبیق ارسال کرد، که در این نشست نامه دولت و جوابیه کمیسیون اقتصادی بررسی و در نهایت با رای قاطع نظر کمیسیون اقتصادی تصویب شد.

پورابراهیمی با بیان اینکه خروج ٧ شرکت از پرتفوی سهام عدالت رویه نادرست و غلطی ایجاد می کرد، تصریح کرد: دولت با این رویه نشان می داد می تواند هر اقدامی با پرتفوی سهام عدالت انجام دهد و هر شرکت توانمندی را خارج و هر شرکت غیرتوانمندی را به این پرتفو اضافه کند.

براساس این گزارش، در جریان جلسه 27 بهمن‌ماه هیأت وزیران و به پیشنهاد وزارت اقتصاد و به استناد ماده 34 قانون اصل 44 تصویب شد 20 درصد سهام 7 پالایشگاه اصفهان، تبریز، لاوان، تهران، شیراز، کرمانشاه و بندرعباس از فهرست‌ شرکت‌های واگذار شده به سهام عدالت خارج شود تا به عنوان سهم 20 درصدی دولت از ارزش فعالیت‌های پالایش نفتی توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ارائه شود.

همچنین 10 درصد سهام پالایشگاه نفت تهران بابت سهام ترجیحی، کشف قیمت و تدریجی در بورس منظور و درصد درج شده در ردیف 14 جدول بند 1 مصوبه شماره 128 ستاد مرکزی سهام عدالت به این میزان اصلاح شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ