کد خبر: ۵۲۶۰۹
۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۴/۲۶

بانک عراقی خواهان تاسیس شعبه در ایران شد

بانک عراقی خواهان تاسیس شعبه در ایران شد

سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق با اعلام فعالیت پنج بانک ایرانی در این کشور همسایه گفت: بانک رشید عراق درخواست ایجاد شعبه در ایران را داده که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از شاتا، تفاهم‌نامه همکاری ایران و عراق با حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت و محمد شیاع السودانی سرپرست وزارت صنایع و معادن و وزیر کار و امور اجتماعی عراق پس از دیداری دوجانبه امضا شد.

نعمت زاده بازسازی،  نوسازی و راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی در عراق با استفاده از دانش فنی تخصصی ایران را به عنوان دو پیشنهاد مطرح کرد و گفت: برقراری روابط بین بانکی به صورت طبیعی بین دو کشور برای گسترش مبادلات تجاری ضروری است.

وی آمادگی ایران را برای همکاری در بخش‌های زیربنایی به صورت گسترده با کشور عراق اعلام کرد و افزود: ایران برای توسعه مناسبات و گسترش تبادلات تجاری و اقتصادی با کشور دوست و برادر عراق تصمیم جدی دارد.

محمد شیاع السودانی نیزدر این دیدار خواستار ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی بین دو کشور شد.  

وی، وزارت صنایع و معادن عراق را تنها دستگاه ذیربط در عقد قراردادهای اقتصادی طرفین معرفی کرد و گفت: ایده آتی عراق گسترش همکاری شرکت‌های بخش خصوصی دو کشور است.

شیاع السودانی با اشاره به اینکه پنج بانک ایرانی در عراق شعبه دارند افزود: بانک رشید عراق نیز درخواست ایجاد شعبه را در ایران داده که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ