کد خبر: ۵۲۶۱۶
۹:۸ - ۱۳۹۶/۴/۲۶

مسکن تا پایان سال به بورس کالا می آید/ معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازان
مدیرعامل بورس کالا:

مسکن تا پایان سال به بورس کالا می آید/ معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازان

مدیرعامل بورس کالا با اعلام معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازانی که خودروها را در بورس کالا عرضه کنند گفت: تا سال جاری مسکن وارد بورس کالا می شود تا به خروج آن از رکود کمک کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از صدا و سیما، حامد سلطانی نژاد گفت: ابزارهای مالی در بورس کالا می‌تواند سرمایه‌ها را در بخش مسکن به سرمایه‌های مولد تبدیل کرده و از راکد بودن سرمایه‌ها در بخش مسکن جلوگیری کند.

وی ادامه داد: این ابزارها کمک می کند تا هر کسی با هر مقدار پولی که دارد در متراژ معینی در مسکن سرمایه گذاری کند، با این کار در واقع سرمایه‌ها به سمت مسکن حرکت می‌کند و حتی سرمایه‌های خرد هم می‌تواند به کمک بخش مسکن بیاید.

این مقام مسئول فزود: در این زمینه مذاکراتی با اتحادیه مشاورین املاک و مجموعه سرمایه گذاری مسکن صورت گرفته تا ابزارهای بورسی را با مسکن پیوند دهیم، بدین ترتیب فردی که در کشور به دنبال پوشش ریسک افزایش قیمت مسکن و یا تهیه مسکن بلندمدت برای فرزند است غیر از ساز و کارهای موجودی که در بازار مسکن وجود دارد، می‌تواند از ابزارهای بورسی نیز بهره‌مند شود.

سلطانی نژاد اظهار داشت: فروش‌های سلف، فروش هایی هستند که در قالب اوراق صورت می‌گیرند به طوری که هر کسی اوراق را به تعداد مشخصی در سررسید داشته باشد می‌تواند متراژ معینی از یک ملک را تحویل بگیرد.برای این اقدام امیدواریم با ذینفعان این حوزه توافقات را نهایی کرده و عرضه‌ این ابزارهای مالی را تا پایان سال جاری آغاز کنیم.در صورت همکاری فعالان حوزه مسکن، شرایط لازم را فراهم کرده و دوره‌های آموزشی مورد نیاز را برای آنها برگزار می‌کنیم.

وی افزود: بازیگران اصلی این بازار فعالان فعلی بازار مسکن بوده و فعالیت هایی که در قالب سرمایه گذاری یا در قالب پوشش ریسک نوسانات قیمت مسکن صورت بگیرد، می‌تواند با کمک ابزارهای مالی بورس در بورس کالا اتفاق بیفتد.

معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازانی که وارد بورس کالا شوند

مدیرعامل بورس کالا همچنین از برخورداری معافیت 10 درصدی مالیاتی خودروسازانی که خودروها را در بورس کالا عرضه کنند خبر داد.

سلطانی نژاد افزود: اگر خودروسازان می‌خواهند از مزایای بورس کالا بهره‌مند شوند باید استمرار عرضه داشته باشند که خریداران بتوانند به این بازار به عنوان یک بازار قابل اتکا وارد شوند.بازار بلند مدت بازار خودرو یا بازار سلف فروشی هم به زودی در بورس کالا راه اندازی می‌شود تا افرادی که می‌خواهند حواله‌های اتومبیل را پس بدهند دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: با این اقدام به راحتی افراد دیگری جایگزین این افراد می‌شوند و مشکلاتی که بسیاری از افراد در حال حاضر با آن مواجه هستند وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ