کد خبر: ۵۲۶۲۷
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۴/۲۶

افزایش اندک قیمت نفت در نتیجه دو رویداد

افزایش اندک قیمت نفت در نتیجه دو رویداد

به دنبال کاهش سرعت روند افزایش تعداد سکوهای حفاری آمریکا و تقویت تقاضای چین، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۳ سنت افزایش به ۴۹ دلار و ۴ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، کاهش سرعت روند افزایش تعداد سکوهای حفاری آمریکا و تقویت تقاضا برای نفت از سوی چین موجب شد تا قیمت نفت امروز در معاملات ابتدایی هفته با افزایش مواجه شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 13 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به 49 دلار و 4 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 10 سنت، معادل 0.2 درصد افزایش داشت و به 46 دلارو 64 سنت رسید. هر دو شاخص نفتی هفته گذشته عملکرد خوبی از خود نشان دادند.

تجار و تحلیلگران گفتند: افزایش قیمت ها نتیجه تقویت تقاضا و همچنین بروز نشانه هایی از کند شدن روند افزایش بی وقفه تولید نفت در آمریکا بوده است.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در موسسه او آندای سنگاپور اظهار داشت: «کند شدن روند افزایش تعداد سکوها و کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته احتمالا دلیل احساس مثبت ایجاد شده در بازار است.»

موسسه ای ان زد هم در یادداشتی اعلام کرد: «کاهش قابل توجه میزان ذخایر نفتی آمریکا و کند شدن افزایش بی رویه تعداد سکوهای حفاری نفتی در هفته گذشته و گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که نشان می دهد میزان تقاضا قوی تر از برآوردهای قبلی در حال افزایش است، موجب تقویت بازار شده است.»

آمارهای موسسه بیکر هاگز نشان داد که شرکت های حفاری آمریکا در هفته منتهی به 14 جولای تنها 2 سکو را اضافه کرده اند و کل سکوها به 765 سکو رسیده است.

هرچند این تعداد سکو بالاترین رقم از آوریل 2015 تاکنون است، اما روند این افزایش ها کند شده است. متوسط سکوهای اضافه شده در 4 هفته گذشته به 5 سکو رسیده که پایین ترین نرخ افزایش از نوامبر 2016 تاکنون است، همچنین در بازار آسیا نیز فعالیت های پالایشگاهی چین همچنان نشان دهنده رشد تقاضاست.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ