کد خبر: ۵۲۶۴۰
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۴/۲۶

محاسبه خسارت ۵۳ میلیارد دلاری در صورت حمله سایبری جهانی

محاسبه خسارت ۵۳ میلیارد دلاری در صورت حمله سایبری جهانی

بیمه گذار انگلیسی لویدز اعلام کرد: در صورت وقوع حمله سایبری جهانی، ۵۳ میلیارد دلار زیان اقتصادی به بار خواهد آمد که معادل خسارت ناشی از طوفان عظیم سندی است که آمریکا را در سال ۲۰۱۲ در نوردید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، بیمه لویدز با همکاری شرکت امنیت سایبری ساینس اعلام کرد: هزینه های اقتصادی ناشی از حمله فرضی به این شرکت فرضی میزبان بسیار فراتر از خسارات حمله باج افزار واناکرای است که در ماه مه رایانه های بسیاری را در بیش از 100 کشور آلوده ساخت.

این هزینه های اقتصادی به طور معمول ناشی از وقفه در روند امور و تعمیر رایانه ها می شود. پیش از گزارش مشترک، دولت آمریکا به صنایع هشدار داده بود هکرها در پی حمله به بخش های هسته ای و انرژی این کشور هستند.

در ماه ژوئن ویروسی به نام نات پتیا که در ابتدا رایانه های شرکت های اوکراینی را آلوده کرده بود، درسراسر جهان منتشر شد و با رمزنگاری اطلاعات رایانه های آلوده، آنان را از کار انداخت و فعالیت بنادر، دفاتر حقوقی و کارخانه ها را مختل و 850 میلیون دلار زیان وارد کرد. در حمله فرضی شرکت لویدز، هکرها با وارد ساختن کدهای آلوده به نرم افزار یک شرکت میزبان فایل، رایانه های کاربران را یک سال بعد دچار اختلال می کنند.

این بدافزار تا آن زمان در میان رایانه های مشتریان این شرکت فرضی گسترش یافته و از شرکت های مالی تا هتل ها را آلوده کرده و منجر به کاهش درآمد آنها و سایر زیان ها می شوند. میانگین خسارات مالی ناشی از این چنین اختلالی از 4.6 میلیارد دلار تا 53 میلیارد دلار برآورد شده است.

با این حال این تحقیقات نشان می دهد خسارات واقعی بسیار بیشتر بوده و بالغ بر 121 میلیارد دلار است. با توجه به نقصان کنونی خط مشی بیمه ای شرکت ها، حدود 45 میلیارد دلار از این زیان غیرقابل جبران است. میانگین خسارات ناشی از هک سیستم های عامل رایانه ها نیز از 9.7 میلیارد دلار تا 28.7 میلیارد دلار متغیر خواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ