کد خبر: ۵۲۶۵۰
۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۴/۲۷

خوش خوشان رنو با ثبت رکورد ۱۰۰.۳ درصدی فروش ۲ محصول در ایران

خوش خوشان رنو با ثبت رکورد ۱۰۰.۳ درصدی فروش ۲ محصول در ایران

شرکت رنو اعلام کرد:فروش محصول در ایران طی نیمه نخست سال جاری ۱۰۰.۳ درصد رشد داشته و در این مدت ۶۸ هزار و ۳۶۵ خودرو فروخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت رنو در بیانیه‌ای اعلام کرد: میزان فروش این خودروساز با بازگشت به بازار ایران در نیمه نخست سال جاری، رکورد جدیدی ثبت کرده است.فروش خودروهای رنو در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن با رشد 10.4 درصدی به 1.88 میلیون دستگاه رسیده است. این رقم 4 برابر رشد 2.6 درصدی این صنعت در بازار جهانی است.

بازار ایران 9.8 درصد از کل بازار این خودروساز فرانسوی را تشکیل می‌دهد و فروش در بازار ایران در نیمه نخست سال 96 به لطف فروش و موفقیت تندر و ساندرو 100.3 درصد رشد داشته، رنو در این مدت 68 هزار و 365 خودرو در ایران فروخته است.

در عین حال، تمامی برندهای این گروه در حجم فروش و سهم از بازار رشد داشته‌اند. همچنین رنو جایگاه دومین برند پرفروش در اروپا را به خود اختصاص داده است.

میزان فروش رنو در منطقه آفریقا، غرب آسیا و هند که سهم  6.4 درصدی از  کل بازار این خودروساز دارند، رشد 19.3 درصدی و در منطقه آسیا اقیانوسیه رشد 50.5 درصدی ثبت کرده است.از طرفی، از دیگر دلایل این رشد، افزایش تقاضا در اروپا برای مدل داسیا و اخیرا موفقیت مدل کپچر اس‌یو وی عنوان شده است.

تیری کوسکاس مدیر ارشد فروش رنو گفت: راهبرد ما در نوسازی حوزه و توسعه جغرافیایی همچنان نتیجه می‌دهد.

رنو در اروپا بعنوان بیشترین محل فروش، 5.6 درصد رشد در تحویل خودرو داشته است. این رشد ناشی از افزایش فروش داسیا و نوسازی و بهبود مدل ساندرو بوده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ