کد خبر: ۵۲۶۵۸
۰:۹ - ۱۳۹۶/۴/۲۷

زمان اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده اعلام  شد
از سوی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس :

زمان اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر روند بدون مشکل ادامه پیدا کند، در نیمه دوم امسال قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات آن را که متناسب با بخش اجرا است، اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد رضا پورابراهیمی به رادیو گفت و گو اظهار داشت: اگر روند بدون مشکل ادامه پیدا کند، در نیمه دوم امسال     می توانیم قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات، که متناسب با بخش اجرا است را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به لایحه دولت برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده از 9 درصد به 3 درصد، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده  به دلیل مشکلاتی در این حوزه مطرح شد، نیاز به بازنگری هایی داشت که دولت پس از اجرای آزمایشی این قانون، تصمیماتی گرفت.

این نماینده مجلس افزود: البته در اظهار نظر دولت در خصوص این قانون، تاخیر صورت گرفت و با پیگیری که از کمیسیون اقتصادی مجلس در سال گذشته صورت گرفت و اخطاری که به دولت ارسال شد، در اواخر اسفند سال 95 لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط دولت به مجلس و کمیسیون اقتصادی ارسال شد.

پور ابراهیمی یکی از محورهای مهم قانون مالیات بر ارزش افزوده را صنف طلا فروشان دانست و بیان کرد: دولت پیشنهاد کرد که مالیات بر ارزش افزوده از 9 درصد به 3 درصد برسد و این پیشنهاد در کمیسیون در حال بررسی است و حدود چهار ماه برای رسیدن به نتیجه نهایی زمان می برد تا به تصویب مجلس برسد.

وی گفت: اگر روند بدون مشکل ادامه پیدا کند، در نیمه دوم امسال می توانیم قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات آن را که متناسب با بخش اجرا است، اجرایی کنیم.

پورابراهیمی درباره کاهش 6 درصدی مالیات بر ارزش افزوده بخش طلا اظهار داشت: اگر قانون طرح جامع مالیاتی اجرا شود، مشکلی در خصوص نرخ گذاری بالا و پایین نمی بینیم زیرا این موضوع تغییری در رفتار عرضه کنندگان برای صنف طلا ایجاد نخواهد کرد. اما به دلیل اجرایی نشدن این طرح و به علت وجود حلقه های مفقوده در این فرآیند، مشکلاتی را برای برخی از واحدهای صنفی طلا فروشی، ایجاد کرده است و برخی هم که اطلاعات خود را افشا نمی کنند، عملاًٌ از این موضوع سود می برند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ