کد خبر: ۵۶۵۶۶
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۵/۲۷

افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو در ۴ ماه اول
سخنگوی شورای سیاستگذاری صنعت خودرو خبر داد:

افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو در ۴ ماه اول

سخنگوی شورای سیاستگذاری صنعت خودرو از افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو در ۴ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از شاتا،‌ امیرحسین قناتی با اشاره به  آمار تولید انواع خودرو  گفت : در 4 ماهه سال جاری 435 هزارو 99 دستگاه انواع خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان درصد بالای تحقق برنامه تولید خودرو تصریح کرد : با توجه به برنامه تولید یک میلیون و 600 هزار دستگاه تا پایان سال جاری  91.4 درصد از برنامه تولید خودرو محقق شده است.

این سخنگو با بیان میزان تولید خودرو در  25 روزه مرداد سال 96 اظهار داشت: 105 هزارو 500 دستگاه انواع خودرو به مجموع میزان تولید اضافه شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 16.6 درصد افزایش یافته است.

در ادامه این نشست ، گزارشی ازعملکرد شورای سیاست گذاری و نظارت بر صنعت خودرو از سال 92 تا مرداد سال جاری و اهم تصمیمات و اقدامات انجام شده در 52 نشست این شورا  ارائه شد.

سپس شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد،آخرین وضعیت کیفی صنعت خودرو را بر اساس نتایج فرآیندهای نظارتی وزارت صنعت ارائه کرد که در برگیرنده  اهم اهداف ، عملکرد و شاخص های کیفی بود.

بر اساس این گزارش ، کلیات نتایج اقدامات کیفی وزارت صنعت در خودرو طی دولت یازدهم بر اساس  6 شاخص بوده چنان که براساس شاخص مطالعه IQS  ازسال 92 تا 96 ایرادات خودرو با کاهش 28 درصدی روبرو بوده است.همچنین در این مدت رضایت مشتریان از کیفیت محصول به میزان 4.6 درصد افزایش داشته و درصد رضایت مشتریان از فرآیند فروش 11.7 درصد افزایش را نشان می دهد.

درصد رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش در فاصله سال 94 تا 96 از میزان 68.5 به 71.2 رسیده و با 11.7 درصد افزایش روبرو بوده است. ارزیابی خدمات پس از فروش از 59  به 65.5 رسیده و با 11.1 درصد افزایش مواجه بوده و ارزشیابی کیفی خودرو از 217 به 162 رسیده و با کاهش 25 درصدی نمرات منفی و به تبع آن افزایش کیفیت روبرو  بوده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ