کد خبر: ۵۷۶۶۵
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۵/۳۰

سهم 92 درصدی ایران خودرو و سایپا در تولید 5 ماهه

سهم 92 درصدی ایران خودرو و سایپا در تولید 5 ماهه

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۴۵ هزار دستگاه خودرو تولید شده، از سهم ۹۲ درصدی ایران خودرو و سایپا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد رضا نجفی منش در برنامه روی خط بازار به رادیو اقتصاد گفت: از مجموع محصولات خودروی سال جاری ۵۰۰ هزار دستگاه مربوط به کارخانه‌های ایران خودرو و سایپا و ۴۵ هزار دستگاه متعلق به بخش خصوصی بوده است.همه این محصولات به فروش رفته و در عین حال مشکلی در خصوص تامین خودرو در مملکت وجود ندارد.

وی با اشاره به رشد ۱۶ درصدی تولید خودرو نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزود: محصولات خودروی تولید داخلی به لحاظ کیفیت نیز روند رو به جلوی را تجربه کرده، ولی تا دستیابی به نتیجه مطلوب جهانی راه زیادی را باید پیمود.سال جاری صنعت خودروسازی از حیث رضایت مندی مشتریان به لحاظ فروش، خدمات پس از فروش و تعویض قطعه هم رشد داشته، ولی با سرعت همراه نبوده است.
 
این فعال صنعت خودرو با بیان اینکه این صنعت، فرایند توسعه را تحت تاثیر قرارداده و از عوامل مهم توسعه اقتصادی محسوب می‌شود، ادامه داد: بخش تولید تاثیر بسزایی در اشتغالزایی، پویایی تولید، صادرات و دیگر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی دارد بنابراین می‌طلبد مسئولان به این حوزه توجه ویژه داشته باشند.
 
نجفی منش اظهار داشت: هیچ دولتی در قیمت گذاری خودرو در دنیا دخالت نمی‌کند بلکه مکانیزم بازار قیمت را تعیین می‌کند.اگر بخش دولتی از گردونه قیمت گذاری خودرو خارج شود و این مسئله را به بازار واگذار کند بدون شک هم خودروسازان و هم مشتریان هر دو از این جریان منتفع خواهند شد.
 
انتهای پیام
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ