کد خبر: ۵۹۳۳۸
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۶/۲۲

دلیل افزایش واردات خودرو اعلام شد/ ضوابط جدید در دولت
توسط رئیس سازمان توسعه تجارت:

دلیل افزایش واردات خودرو اعلام شد/ ضوابط جدید در دولت

رئیس سازمان توسعه تجارت با اعلام دلیل افزایش واردات خودرو ، گفت: بزودی ضوابط جدید واردات خودرو در دولت بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مجتبی خسروتاج در مورد اینکه ضوابط و دستورالعمل جدید برای واردات خودرو در چه مرحله‌ای قرار دارد به فارس گفت:‌ بررسی‌ها در زمینه چگونگی واردات خودرو انجام شده، پیشنهادات تا چند روز آینده به دولت می‌رود و پس از آن تصمیمات جدید اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بررسی‌‌ها و پیشنهادات مدتی پیش تهیه شده بود، افزود: به دلیل تشکیل کابینه جدید دولت دوازدهم، اقدامات لازم انجام نشد که با استقرار وزیر صنعت در دولت دوازدهم اقدامات در این زمینه در حال انجام است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در زمینه واردات خودرو به لحاظ تعداد در 5 ماهه ابتدای سال جاری نسبت به 5 ماه ابتدای سال گذشته 43 درصد رشد داشته‌ایم، گفت: به لحاظ ارزشی واردات خودرو در 5 ماه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد رشد داشته است.

خسروتاج اظهار داشت:‌ طی 5 ماهه سال گذشته ارزش واردات خودروی ترخیص‌شده 700 میلیون دلار بود، در حالی که در 5 ماه ابتدای سال جاری این رقم به بیش از یک میلیارد دلار افزایش یافته است.

وی به دلیل افزایش واردات خودرو اشاره کرد و گفت: واردکنندگان خودرو اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری متوجه شدند، ضوابط واردات خودرو تغییر می‌کند، به همین دلیل نسبت به افزایش ثبت سفارش اقدام کردند.مقررات و ضوابط جدید واردات خودرو بر صادرات، سرمایه‌گذاری در داخل و تولید مشترک و سرمایه‌گذاری مشترک در بخش خودرو تأکید دارد.

خسروتاج با تأکید اینکه واردات باید هدفمند باشد، افزود: بنابراین در این زمینه نیازمند بودیم، تا بررسی کنیم که واردات خودرو با سیاست‌های دولت تطابق دارد، یا خیر که به این نتیجه رسیدیم که دستورالعمل واردات نیازمند تغییرات است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ