کد خبر: ۵۹۳۴۵
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۶/۲۱

بمب خبری ایران خودرو با امضاء قرارداد مرسدس بنز/ انحصار فروش محصول آلمانی

بمب خبری ایران خودرو با امضاء قرارداد مرسدس بنز/ انحصار فروش محصول آلمانی

قرارداد ایران خودرو دیزل به نمایندگی از ایران خودرو و شرکت مرسدس بنز امروز در آلمان امضاء و نهایی شد تا این شرکت نماینده انحصاری این شرکت معروف جهانی باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران خودرو از نهایی شدن با مرسدس بنز آلمان برای ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری خبر داد و اعلام کرد قرارداد دو شرکت مشترک دیگر نیز در ماه های آینده نهایی می شود.     

این قرارداد بین ایران خودرو دیزل به نمایندگی از ایران خودرو و شرکت بنز، در مقر اصلی مرسدس بنز (سایت تولید وورث) و با حضور علی ماجدی سفیر ایران در آلمان، محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صنعت،هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو و ... امضا شد.

در این رابطه یکه زارع با اشاره به امضای قرار داد و تفاهم نامه با شرکت بنز در تولید و فروش محصول سواری، ابراز امیدواری کرد با توجه به همکاری های دو شرکت در حوزه خودروهای تجاری همکاری طرفین در خصوص تفاهم نامه و قرار داد سال گذشته نیز به همین منوال پیگیری شود.

قرار داد خودروهای تجاری که امروز امضا شد شامل ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری است.این شرکت، به صورت انحصاری مسئولیت فروش محصولات تجاری مرسدس بنز را بر عهده خواهد داشت.

همچنین شرکت دوم که قرار داد آن در ماه آینده نهایی می شود، مسئولیت تولید را برعهده دارد و نسل فعلی و آینده کامیون آکتروس از جمله تولیدات این شرکت خواهد بود

نسل فعلی آکتروس تا سال 2019 تولید شده و نسل جدید این کامیون نیز از سال 2019 به بعد بر اساس استانداردهای روز اروپا تولید خواهد شد. در فاز بعدی نیز خط تولیدی جدید دیگری پیش بینی شده است.

بر اساس برنامه، ساخت داخل شرکت مشترک تولیدی در سال نخست به 20 درصد خواهد رسید و این میزان در صورت صرفه اقتصادی می تواند به 30 تا 50 درصد افزایش پیدا کند. نیازسنجی و تولید محصولات جدید و جایگزینی با محصولات فعلی نیز در برنامه شرکت مشترک تولیدی ایران خودرو و دایملر پیش بینی شده است.

همچنین شرکت دیگر در حال مذاکره، در خصوص تولید موتور میان شرکت ایران خودرو دیزل و دایملر بوده که وظیفه آن تولید موتورهای جدید بر اساس نیاز بازار در شرکت مشترک جدید است.

شرکت مرسدس بنز نخستین برند خودروهای تجاری در دنیا را در اختیار دارد که امضای قرار داد سرمایه گذاری مشترک با ایران خودرو بیانگر امنیت سرمایه گذاری در ایران است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
نظرات بینندگان
» حسین | ساعت ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۶/۲۱
0
0
پاسخ
بمب هسته ای هم تکون نمیده
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ