کد خبر: ۵۹۳۵۱
۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۶/۲۲

مخالفت نماینده مجلس با حذف ارز مسافرتی و اعلام تاثیرات روانی

مخالفت نماینده مجلس با حذف ارز مسافرتی و اعلام تاثیرات روانی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با مخالفت حذف ارز مسافرتی گفت: گروه اقتصادی دولت باید به نحوی بازار را مدیریت کند که بعد از اجرای سیاست های اقتصادی، فشاری به خانوارها برای تامین کالاهای اساسی وارد نشود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی کاظمی بابا حیدری درخصوص حذف ارز مسافرتی به خانه ملت گفت: به دلیل اینکه حضور و سفر ایرانی ها به خارج می تواند به معرفی ظرفیت ها منتهی شود بنابراین باید تسهیلاتی برای سفر خارجی وجود داشته باشد.باید بررسی ها بیشتری در زمینه حذف ارز مسافرتی و حداقل انجام این مهم باید با تامل بیشتری صورت می گرفت.

وی درباره افزایش قیمت ارز در مدت اخیر ادامه داد: باید توجه داشت تاثیرات روانی برخی سیاست ها و اقدامات اقتصادی در جامعه ملموس است.تجربه بیانگر این است معمولا بازارهای مختلف نسبت به افزایش قیمت ارز یا حامل های انرژی واکنش نشان می دهند به نحوی که حتی تاثیرات روانی بیشتر از بعد اقتصادی موضوع است.

این نماینده مجلس افزود: متاسفانه با وجود اینکه نوسانات نرخ ارز تاثیری در قیمت برخی کالاها ندارد اما برخی از سوء استفاده کنندگان با صعودی شدن قیمت دلار، تلاش می کنند کالاها را با قیمت گرانتر به فروش برسانند.      

کاظمی بابا حیدری گفت: گروه اقتصادی دولت باید به نحوی بازار را مدیریت کند که بعد از اجرای سیاست های اقتصادی، فشاری به اقتصاد خانوارها برای تامین کالاهای اساسی وارد نشود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ