کد خبر: ۵۹۳۷۵
۱۶:۹ - ۱۳۹۶/۶/۲۲

سفر ۳ شرکت آمریکایی جهت بررسی ظرفیت بازار شکلات به ایران/ارزش فروش دو برابر صادرات خودرو است

سفر ۳ شرکت آمریکایی جهت بررسی ظرفیت بازار شکلات به ایران/ارزش فروش دو برابر صادرات خودرو است

چند شرکت آمریکایی نمایندگان را به ایران اعزام کرده اند تا ظرفیت بازار ایران را از نظر صنعت شیرینی و شکلات مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از پرس تی وی، چند شرکت آمریکایی نمایندگان را به ایران اعزام کرده اند تا ظرفیت بازار ایران را از نظر صنعت شیرینی و شکلات مورد بررسی قرار دهند.در جمع شرکت هایی از 26 کشور جهان که در نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران حضور دارند، 3 شرکت آمریکایی نیز دیده می شود.

جمشید مغازه ای دبیر اتحادیه شرکت های تولید کنندگان شیرینی گفت: 68 شرکت از کشورهای مختلفی نظیر ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، آمریکا، چین، ترکیه، امارات، مالزی و اوکراین در این نمایشگاه حضور دارند.این نمایشگاه فرصتی است برای فعالان این صنعت که بازار شیرینی و شکلات ایران را مورد ارزیابی قرار دهند و نیازهای ضروری مصرف کنندگان نهایی را بشناسند.

وی افزود: امروزه، هر ایرانی به طور متوسط سالانه 21 کیلو شیرینی، شکلات، کیک، بیسکوئیت، تافی و آدامس مصرف می کند که 30 تا 40 درصد کمتر از کشورهای اروپایی است.همچنین ظرفیت تولید سالانه 2.5 میلیون تن شیرینی جات، شکلات، انواع تافی، آدامس و بیسکوئیت در کشور وجود دارد، اما ما در بهترین حالت سالانه 1.7 میلیون تن تولید می کنیم.

مغازه ای ادامه داد: ارزش فروش شکلات ایران دو برابر صادرات خودرو است و محصولات شیرینی و شکلات ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس، استرالیا، اروپا و ژاپن ارسال می شود.

بنابراین گزارش،این نمایشگاه در 3 بخش اصلی محصولات، مواد خام و ماشین آلات سازماندهی شده و شرکت کنندگان تحت تاثیر بازار رو به رشد ایران که علاقه مند چشیدن طعم محصولات خارجی است قرار گرفته اند.

ایران یک اقتصاد متنوع دارد و در منطقه ای منحصر به فرد قرار گرفته که نقطه اتصال خارومیانه، آسیا و اروپا به یکدیگر است. بخش های اقتصادی مصرف کننده محور حساب ویژه ای روی بازار مصرف 80 میلیون نفری و ترکیب جمعیتی جوان آن قرار گرفته اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ