کد خبر: ۵۹۳۷۶
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۶/۲۲

بازدهی سرمایه گذاری در بورس ایران از آمریکا بالاتر است
یک تحلیلگر اقتصادی بررسی کرد:

بازدهی سرمایه گذاری در بورس ایران از آمریکا بالاتر است

یک تحلیلگر اقتصادی ساکن نروژ معتقد است: با توجه به مفهوم ریسک و بازده سرمایه، بازار سرمایه ایران شانس بازده بهتر سرمایه را در مقایسه با بازارهای بین المللی به سرمایه گذاران می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ترند،سید اصغری معتقد است: با توجه به مفهوم ریسک و بازده سرمایه، بازار سرمایه ایران شانس بازده بهتر سرمایه را در مقایسه با بازارهای بین المللی به سرمایه گذاران می دهد.اگر بازارهای جهان را به 3 دسته توسعه یافته، نوظهور و بازارهای پیشرو تقسیم کنیم، ایران جزو گروه سوم است.

وی افزود: معمولا به دلیل ظرفیت بالای بازده سرمایه و شانس رشد، سرمایه گذاران علاقه مند به حضور در چنین بازارهایی هستند.قیمت های نسبتا ارزان در بازار ایران نقش مهمی در جذب سرمایه گذاران خارجی دارد.

سید اصغری ادامه داد: به طور کلی، قیمت سهام یک شرکت خاص در بازار های آمریکا حدود 18 برابر بیشتر از بازده احتمالی آن سهام است. متوسط بازدهی در بازارهای خارج از آمریکا مجموعا حدود 13 برابر بیشتر از بازدهی برآورد شده سهام است. این رقم در بازارهای بورس ایران حدود 7.5 برابر است که کمتر از استانداردهای بین المللی است.این بدان معناست که قیمت سهام یک شرکت خاص در ایران کمتر از نصف قیمت سهام یک شرکت مشابه در آمریکا با همان میزان بازدهی است.

بنابر این گزارش،حجم سرمایه گذاری خارجی در بازار بورس ایران شاهد رشد قابل توجهی بوده و در طی سال گذشته به 391 میلیون دلار رسیده است. این رقم در سال 2013 یعنی زمانی که حسن روحانی به ریاست جمهوری رسید، حدود 35 میلیون دلار بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ