کد خبر: ۵۹۶۱۸
۱۳:۲ - ۱۳۹۶/۶/۲۹

۲ عامل موثر بر رونق بورس از دیدگاه نماینده زن مجلس

۲ عامل موثر بر رونق بورس از دیدگاه نماینده زن مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عزم بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی، ۲ عامل موثر بر رونق بورس را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، زهرا سعیدی مبارکه درخصوص وضعیت این روزهای بازار سهام که با رشد قیمت شرکت های بزرگ و شاخص بورس روبرو شده به خانه ملت گفت: وضعیت بورس یکی از مولفه های اقتصادی است که بیانگر وضعیت اقتصادی بوده و بطور طبیعی متاثر از اجرای سیاست ها و اقدامات اقتصادی است.

وی ادامه داد: عزم بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی بطور طبیعی بازارهای موازی در اقتصاد تحت تاثیر قرار می دهد و پیش بینی می شود اگر سیاست متناسب سازی نرخ سود بانکی با نرخ تورم پیگیری شود و اقدامات تکمیلی دیگر در راستای تقویت بازار سرمایه انجام شود روند جذب نقدینگی در بازار سرمایه ادامه می یابد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برای رونق بازار سرمایه، کاهش نرخ سود بانکی به تنهایی کارساز نیست و باید سیاست ضد رکودی در اقتصاد همچنان پیگیری شود،افزود: هنر گروه اقتصادی دولت این است که بعد از متناسب سازی نرخ سود بانکی با نرخ تورم، شرایطی را در اقتصاد فراهم کنند که نقدینگی ها به جای سوق به سوی بازار دلالی کاذب به بخش مولد اقتصاد سوق داده شود.  

سعیدی مبارکه اظهار داشت: توجه به میزان نرخ سود اوراق مشارکت و همچنین منطقی سازی نرخ خوراک پتروشیمی ها در رونق بورس تاثیرگذار است.در هرصورت اینکه شاخص بورس به بالای رقم 85 هزار واحد رسیده، نکته امیدوار کننده است و باید گروه اقتصادی دولت دوازدهم برنامه های حمایتی  را از بورس ادامه دهد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۶/۲۹
0
0
پاسخ
خانم نماینده شاخصو با چند شرکت شاخص ساز به 85000 واحد رسوندن که واقعی نیست.دلیلشم ارزش کل بازرو نسبت یه سال 92 چک کنید تقریبا نصف شده .اونموقع شاخص 89000 بود با ریزش 50درصدی ارزش بازار شاخص فقط 6-7درصد ریخته چطور ممکنه؟
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ