کد خبر: ۶۳۱۴۹
۰:۰ - ۱۳۹۶/۷/۱۸

تنظیم بازار محصولات کشاورزی با ابزارهای بورس کالا در دستور کار است
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تنظیم بازار محصولات کشاورزی با ابزارهای بورس کالا در دستور کار است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر مزایای عرضه گسترده محصولات کشاورزی در بورس گفت: تنظیم بازار محصولات کشاورزی با ابزارهای بورس کالا در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،یزدان سیف در حاشیه همایش سالانه صنعت آرد اظهار داشت: همه تولیدات محصولات کشاورزی به صورت گسترده می تواند در بورس کالا عرضه شود زیرا این بورس باعث کشف قیمت و شفافیت می شود.بنابراین باید از تجربه سایر کشورها در استفاده از بورس کالا و ابزارهای این بازار برای تنظیم بازار و قدرت پیش بینی فعالان بخش کشاورزی از روند بازارها و قیمت ها استفاده کرد.

وی افزود: در گام اول به دنبال استفاده از ابزارهای مالی بورس کالا برای پیش بینی و تحلیل بازار و همچنین کاهش ریسک در دادوستدها هستیم که این موضوع در بند الف ماده ۳۲ برنامه ششم توسعه نیز آمده،به استناد مطالعات انجام شده در کشورهای مشابه، تلاش شده تا استفاده از ابزارهای مالی در بخش کشاورزی به منظور تنظیم بازار در ایران نیز رخ دهد.  

سیف به عرضه آرد در بورس کالا نیز اشاره کرد و گفت: عرضه آرد در بورس کالا همانند سایر محصولات کشاورزی مزایای زیادی داشته و باعث کشف قیمت عادلانه و فروش آینده این محصول شده و برنامه ریزی فعالان صنعت را دقیق تر می کند زیرا ابزارهایی در بورس کالا وجود دارد که خریدار می تواند محصول را برای ماه های آینده خرید کند و در مقابل فروش محصول تضمین شده باشد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ