کد خبر: ۶۳۱۸۲
۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۷/۱۹

نماینده مجلس : بانک‌ها تولید را زمین‌گیر کرده‌اند

نماینده مجلس : بانک‌ها تولید را زمین‌گیر کرده‌اند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بیشترین موانع حوزه‌های تولیدی که همه آنها زمین‌خورده و تعطیل هستند حوزه بانکی است و در حال‌حاضر بانک‌ها حوزه تولید را زمین‌گیر کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسن حسینی شاهرودی در خصوص اشکالات و ایرادات موجود در سیستم بانکی به خانه ملت گفت: تعدد بانک‌ها و یا موسسات پولی و بانکی نه می‌‌تواند راهگشا باشد و نه می‌تواند مانع و مشکل باشد در حوزه اقتصادی، بلکه قوانین و مقررات و رویه‌های حاکم بر این بانک‌ها و موسسات بانکی است که می‌تواند راهگشا و عامل رونق اقتصادی باشد و همچنین می‌تواند مانع رشد اقتصادی شود.

وی با بیان اینکه آنچه که درحال حاضر بانک‌ها بیشتر مانع توسعه هستند تا ابزاری برای رشد و توسعه اقتصادی، گفت: قوانین و مقررات حاکم و رویه‌های موجود در موسسات و سیاست‌های که در حوزه‌های پولی و اعتباری تدوین می‌شود می‌تواند نقش موسسات را مثبت یا منفی کند.

این نماینده مجلس درخصوص اینکه مانع بودن موسسات و بانک‌ها در رشد اقتصادی در چه زمینه‌هایی است، اظهار داشت: بیشترین موانع حوزه‌های تولیدی که همه آنها حوزه‌های تولیدی زمین‌خورده و تعطیل هستند حوزه بانکی است.عاملی که می‌تواند چرخ اقتصاد را چرخانده،صادرات را افزایش و مسکن را از رکود خارج کند بخش تولید است،در حال‌حاضر بانک‌ها حوزه تولید را زمین‌گیر کرده‌اند.

حسینی شاهرودی در خصوص اینکه الکترونیک کردن بانک‌ها در راستای کاهش هزینه‌ها بوده،گفت: معمولا زمانی‌ که بانک‌ها به سمت الکترونیک شدن حرکت می‌کنند در راستای کاهش هزینه‌ها است اما در ایران کاهش هزینه را نداشته‌ایم،برخی زیر ساخت‌ها سخت افزاری و نرم افزاری هزینه‌بر باید توسط بانک ایجاد شود که کاهش هزینه‌های پرسنلی و ساختمانی در قبال آن ناچیز است.

وی با تاکید بر اینکه در دو دهه اخیر بانک‌ها به‌سمت بنگاه داری حرکت کرده‌اند،عنوان کرد: بهترین و سودآورترین حوزه‌ای که بانک‎‌ها می‌توانسته‌اند در آن ورود کنند خرید املاک و مستقلات بوده است.این ساختمان‌ها و املاک بهترین ابزار بوده برای اینکه بانک چند کارمند را در آنها مستقر کند و با دیگر موسسات رقابت و نقدینگی آن منطقه را جذب کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ