کد خبر: ۶۳۱۸۶
۹:۶ - ۱۳۹۶/۷/۱۹

واکنش سیف به گرانی دلار : چیز عجیبی نیست

واکنش سیف به گرانی دلار : چیز عجیبی نیست

رییس کل بانک مرکزی در مورد نوسان دلار گفت: ارزهای مختلف در دنیا نوساناتی دارند و چیز عجیبی نیست و در صورت مداخله بانک مرکزی ، بازار از پیش بینی پذیر شدن خارج می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، ولی الله سیف در واکنش  به نوسانات روزهای اخیر بازار ارز گفت: ارزهای مختلف در دنیا نوساناتی دارند و چیز عجیبی نیست و حتی قوی ترین ارزها هم دچار نوسان نرخ برابری با ارزهای دیگر می شوند. واقعیت های اقتصادی در هر کشوری شرایطی را اقتضا می کند و چیزی نیست که بشود با دستور آن را در یک شرایط خاص و ثابت نگه داشت.

وی افزود: این برابری و متعادل بودن بازار ارزی در فضاهایی باثبات و قابل اتکا باقی می ماند که شرایط بر مبنای واقعیت ها باشد و عرضه و تقاضا نرخ را تعیین کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بانک مرکزی نسبت به نوسان نرخ ارز بی تفاوت نیست، ادامه داد: این بانک وظیفه دارد از نوسانات هیجانی بازار ارز جلوگیری کند و اگر مداخله کند به شکل موقت می توان بازار را کنترل کرد اما شرایط باز به همان شرایط قبل برمی گردد و این امر بازار را از پیش بینی پذیر شدن خارج می کند.

سیف با تاکید براینکه اگر بانک مرکزی وظیفه را درست انجام دهد، اخبار هیجانی تاثیری در بازار ایجاد نمی کند،گفت: باید سعی کنیم این فضا را ایجاد کنیم. اوج تاثیر حرف های ترامپ در امور بانکی آثار هیجانی است که ممکن است در بازار ارز ایجاد شود ولی این اثرات بلندمدت نخواهد بود و در هیچ اقتصادی این گونه حرف ها نمی تواند اثرات بلند مدت بگذارد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ