کد خبر: ۶۴۴۲۳
۱۲:۵ - ۱۳۹۶/۷/۲۶

ترامپ در جستجوی رییس جدید فدرال رزرو

ترامپ در جستجوی رییس جدید فدرال رزرو

ترامپ به عنوان بخشی از جستجو برای کاندیدای جدیدی برای ریاست فدرال رزرو با رییس کنونی این بانک دیدار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، یک منبع آگاه گفت: طبق برنامه،دونالد ترامپ به عنوان بخشی از جستجو برای کاندیدای جدیدی برای ریاست فدرال رزرو، روز پنج‌شنبه با جانت یلن دیدار خواهد کرد.

یکی از مقامات کاخ سفید نیز گفت: پنج‌شنبه گذشته ترامپ برای مذاکره درباره این شغل با جان تیلور اقتصاددان دانشگاه استنفورد دیدار کرده است.

منابع آگاه با اشاره به اینکه ترامپ بر روی فهرست کوتاهی کار می‌کند،اعلام کردند:  جرمی پاول یکی از روسای بانک مرکزی، کوین وارش یکی از روسای سابق بانک مرکزی، گری کوهن مشاور اقتصادی ارشد ترامپ و یلن که دوره وی در ماه فوریه به پایان می‌رسد، هم در این فهرست قرار دارند.

جان کلی رییس کارکنان کاخ سفید روز پنج‌شنبه گفته بود ترامپ هنوز اندک زمانی با تصمیم‌گیری برای اینکه چه کسی باید رییس فدرال رزرو باشد فاصله دارد و هنوز مصاحبه‌ها در حال انجام‌ است.

ترامپ ماه گذشته به خبرنگاران گفته بود با ۴ نفر کاندیدای ریاست بانک مرکزی دیدار کرده و در ۲ تا ۳ هفته آینده در این مورد تصمیم خواهد گرفت. اما این گفته‌های کلی، اشاره به زمانی طولانی‌تر از این خواهد داشت.

بنابراین گزارش،رییس جدید بانک مرکزی در شرایطی این سمت را تحویل خواهد گرفت که این بانک از سیاست‌گذاری‌های دوره بحران عبور کرده و اقتصاد درحال تقویت و بیکاری درحال افت است اما تورم همچنان زیر نرخ هدف ۲ درصدی بانک مرکزی قرار دارد.

تحت رهبری یلن، بانک مرکزی نرخ بهره را افزایش داد و برنامه‌ای را برای کاهش ترازنامه ۴.۵ تریلیون دلاری آغاز کرد. بیشتر این ترازنامه با برنامه خرید اوراق قرضه که طبق گفته یلن به اقتصاد کمک کرد از یک بحران شدیدتر از بحران اقتصادی قبلی جلوگیری کند، روی هم انباشته شده‌اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ