کد خبر: ۶۴۴۳۸
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۶/۷/۲۶

تلگرام در روسیه جریمه شد

تلگرام در روسیه جریمه شد

کشور روسیه پیام ‌رسان محبوب تلگرام را به علت عدم همکاری این اپلیکیشن با دولت این کشور در زمینه ارائه‌ کلیدهای رمزگشایی پیام‌های کاربران، ۸۰۰ هزار روبل جریمه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از نئووین، پیام رسان تلگرام در ماه گذشته میلادی با دولت روسیه به توافقی مبنی بر ثبت این شرکت در رگولاتوری دست یافت اما پاول دوروف مدیر عامل و موسس پیام رسان تلگرام اعلام کرد،به هیچ عنوان قرار نیست حتی کوچکترین اطلاعات کاربران این اپلیکیشن به جایی درز پیدا کند و مساله حفاظت از اطلاعات و حفظ حریم شخصی کاربران همچنان در اولویت این شرکت خواهد بود.

پیش از این مقامات دولت روسیه به بهانه اینکه تروریست ها از این پلتفرم ارتباطی برای انجام اقدامات وحشیانه استفاده کرده بودند، قصد داشت اطلاعات و فعالیت های کاربران تلگرام را رصد کند. اما اینطور که بنظر می رسد تلگرام واقعا همچنان نمی خواهد حریم شخصی و خصوصی کاربران را نقض کرده و به خواسته های دولت های دیگر تن در دهد.

هم اکنون دولت روسیه به علت همین عدم همکاری از اپلیکیشن پیام رسان تلگرام در دادگاهی واقع در مسکو شکایت کرده و این شرکت را جریمه کرده است.

دوروف از پرداخت این جریمه امتناع و در صفحه مجازی عنوان کرد: این شکایت و جریمه، غیر قانونی و ناقض حقوق شهروندان و کاربران است و از وکلا در دادگاه روسیه درخواست کرد برای تجدید نظر در حکم دادگاه مذکور به این شرکت کمک کنند.

 

وی افزود: این درخواست دولت روسیه با ماده ۲۳ قانون اساسی فدرال روسیه متناقض است و هر کس در جهان از این حق حفظ حریم شخصی نظیر تماس های تلفنی و مکاتبات برخوردار است.

این نخستین باری نیست که تلگرام با مقامات دولتی به مشکل برخورده است. پیش از این سازمان امنیتی اف ‌بی ‌آی نیز از راه‌های مختلف از جمله فریفتن یکی از توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن و ایجاد درب‌ پشتی، سعی در نفوذ و کسب اطلاعات کاربران این اپلیکیشن داشت.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ